Widząc zapotrzebowanie na tego typu sprzęt należy przede wszystkim zastanowić się nad jego zastosowaniem. Do cięcia drzewa, które dostarcza dostawca w postaci już pociętych bali wystarczą pilarki z dolnej półki, te o małej mocy, najczęściej są to pilarki elektryczne. Jeśli opał ma pochodzić bezpośrednio z lasu stanowiącego własność gospodarza warto zaopatrzyć się w sprzęt lepszej klasy, cięższy i o wyższej mocy. Nie ma potrzeby kupowania drogiego, markowego sprzętu w sytuacji, kiedy tak naprawdę jego wysoka moc nie będzie potrzebna w zastosowaniu w przydomowych czynnościach.
Pilarki mogą mieć silnik elektryczny (pilarki elektryczne) oraz spalinowy (piły spalinowe). I właśnie te elektryczne jak najbardziej wystarczą na warunki domowe. Pamiętać jedynie należy o tym, aby gniazdko znajdowało się w pobliżu miejsca, gdzie tnie się drzewo, gdyż stosowanie przedłużaczy wpływa bezpośrednio na zmniejszenie mocy. Piły spalinowe o większej mocy są głośne, cięższe oraz zanieczyszczają powietrze spalinami.
Kupując pilarkę warto wziąć pod uwagę to, jak wygląda w danym modelu sprawa z wymianą łańcucha lub jego naciągnięciem. Dość istotną kwestią jest hamulec zatrzymujący natychmiast łańcuch. Tak wyposażona piła gwarantuje większe bezpieczeństwo. Ważne jest również to, czy piłę trzyma się wygodnie w dłoniach. Dlatego też zaleca się przed kupnem wypróbowanie piły, wzięcie jej do rąk i sprawdzenie, czy nie jest ona np. za ciężka.
Zarówno pilarki elektryczne jak i piły spalinowe wymagają regularnej konserwacji łańcucha tnącego. Najpierw należy sprawdzić jego naciąg i to, czy jest wystarczająco nasmarowany. W przypadku, gdy łańcuch nie jest ostry można kupić nowy lub naostrzyć go w serwisie. Paliwo, jakie stosuje się w pilarkach spalinowych powinno być wyłącznie mieszanką zalecaną przed producenta.
W dzisiejszych czasach przemysł motoryzacyjny przechodzi przez przełomową transformację. Tradycyjne pojazdy spalinowe, które dominowały na drogach przez wiele lat, ustępują miejsca nowym technologiom, które kształtują przyszłość mobilności. Dwa kluczowe trendy, które odgrywają znaczącą rolę w tej transformacji, to elektryczne samochody (EV) i autonomiczne pojazdy (AV). W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym technologiom i ich wpływowi na przyszłość branży motoryzacyjnej.