Ekskluzywność Kobiety czytającej horoskop polega na określeniu własnej definicji jego interpretowania, niezależności tych interpretacji od przebiegu dni, które horoskop "przewidział". Nie twierdzę, że to stek bzdur. Są przecież kierunki studiów na państwowych uczelniach, które uczą budować horoskop i zgłębiać numerlogoię.

Data dodania: 2009-09-11

Wyświetleń: 2644

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak działa horoskop. Czy jego treść może mieć wpływ na Twoje życie? W czym tkwi jej siła aż taka, że bije rekordy oglądalności na każdej stronie internetowej?Według interpretacji chrześciajńskich horoskop, tarrot, wróżka są narzędziami sił nieczystych. Są siłą, która ma na nas bezpośredni wpły, na kierunek naszych myśli i postępowania. To kwestie, w których wiara jest wiarą w inne przeznaczenie niż Boskie. Przyznam szczerze popieram ten punkt widzenia. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie wszyscy się z nim zgodzą. Dlatego też spróbuję podjąć temat także z innej strony.

Dziwne zbiegi okoliczności.
Zapewne każdy z Was przechodził w życiu sytacje wyjątkowe, niecodzienne, pobudzające naszą wyobraźnię do tego stopnia, że dzień upływał nam wyłącznie na myśleniu o jednym. Panowie wybierali wymarzony samochód spośród wielu marek, Panie przeżywały pierwszą miłość, ciążę i choćby zakup torebki, która śniła nam się po nocach. Jeśli nie pamiętacie okoliczności tych wydarzeń, to postarajcie się zwrócić na nie uwagę od tej chwili.
Stymulacja naszej podświadomości w takich chwilach jest tak ogromna, że wyostrza nasze zmysły, ukierunkowuje je nazwijmy to "strumieniowo" w określony cel. Efektem tego staje się wyodrębnianie, pobudzanie głębokiej pamięci. Nasza pamięć staje się doskonała, przechodząc zatłoczoną ulicą ciągle widzimy naszą markę samochodu, czy Panią z zaokrąglonym brzuszkiem. Po kilku dniach potrafimy odtworzyć jej twarz i miejsce, gdzie ją widzieliśmy, czy też kolor i kierowcę samochodu. Czytając kiedyś horoskopy nie mogłam się nadziwić nad ich trafnością. W znanym portalu na pierwszej stronie jest właśnie horoskop. Wystarczyły mi pierwsze zdania... "Dzisiaj twoja arua będzie sprzyjająca"...czy też "Dzisiaj nie planuj nic poważnego w pracy..." a losy dalszego ciągu dnia były już tylko wynikiem kilku następnych zdań horoskopu. Tak właśnie działa nasza świadomość. Horoskop jest czymś, w co wierzymy. Namiętne czytanie tych "przepowieści" stymuluje naszą podświadomoś tak silnie, że jej działanie jest zupełnie ukierunkowane na jego treść.

Dlatego drodzy Czytelnicy od jakiegoś czasu wygasiłam horoskop i przyznam szczerze, że czuję się dużo lepiej.

Lora Newis - serwis www.kobieta.iekskluzywnosc.pl

Licencja: Creative Commons
2 Ocena