Koniec sierpnia to moment poszukiwania garderoby na uroczystość rozpoczęcia nowego roku, szkolego czy akademickiego. Czy klasyczna biała bluzka i granatowa spódniczka to juz przeżytek? Nic podobnego! Takie zestawienie to wyraz szacunku dla insytucji szkoły, uczelni, dla nauczycieli, wykładowców oraz kolegów i koleżanek.

Data dodania: 2009-08-24

Wyświetleń: 2307

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nic tak dobrze nie świadczy o nas samych jak umiejetność dostosowania ubioru do okoliczności. Słyszy się głosy, że unifikowanie stroju to zabójstwo stylu i indywidualności. A przecież wystarczy białą bluzkę ożywić kwiatem z materiału czy wywiązać modny w tym sezonie wąski krawat, a wtedy stylizacja nabiera wytworności. Prawidłowo skrojona, odpowiedniej długości spódnica to obowiązkowa część garderoby każdej kobiety, zarówno licealistki, jak i studentki. Klasyka zawsze będzie modna. Kobieta ubrana skromnie, z wyczuciem chwili to wyraz dobrego gustu i znojomości zasad komponowania stroju.

Należy równiez pamietać, że na profesjonalny wygląd nie składa się sam krój i kolor stroju, ale również tkanina, z jakiej uszyte są ubrania. Nic tak nie zburzy doskonałego wygladu jak sztuczny, nieoddychający polyester. Zwłaszcza koszula powinna być uszyta z bawełnianej tkaniny, pozwalającej ciału oddychać i zapewniajacej tym samym komfort noszenia. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że początek szkoły to stresujący moment, nie chcemy zepsuć sobie nastroju mokrymi plamami pod pachami.

W zalewie tandetnych fasonów i materiałów warto zainwestować w siebie i wyróznić się z tłumu eksponując swoją wiedzę w dziedzinie klasycznej mody. Dobry gust widać z daleka, warto zrobić dobre wrażenie od początku.

Wszystkim rozpoczynającym kolejny rok przygody z nauką w szkołach i na uczelniach zespół MagiaSzafy.pl życzy powodzenia i zaprasza  do zgłębiania ważnej dziedziny nauki, jaką jest... moda ;)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena