Dodatki często są niedoceniane. A w połączeniu z klasycznym, prostym strojem, mogą sprawić że całość nabierze wyrazu, a my będziemy wyglądać i czuć się oryginalnie! Jednak podstawą jest odpowiedni dobór dodatków!

Data dodania: 2009-08-12

Wyświetleń: 3166

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons


Paski

Dzięki nim możemy pięknie podkreślić naszą talię i sprawić że sylwetka nabierze kształtu.

Paski mogą być ciekawym dodatkiem do prostych i stonowanych strojów – pasek w kolorze czerwieni, fioletu może świetnie przełamać klasykę!

Pamiętaj jednak – jeśli masz szerokie biodra, unikaj grubych pasków noszonych na wysokości bioder.

Jeśli jesteś niska – unikaj pasków które w zdecydowany sposób odcinają się od reszty  stroju – mogą nieco skrócić Ci sylwetkę, tworząc poziomą linię.

Zegarki

Są nie tylko przydatnym gadżetem, ale także pełnią funkcję biżuterii. Wszelaka kolorystyka i formy – każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla Pań niskich, o drobnej budowie ciała nie polecam gigantycznych zegarków – mogą nieco przytłoczyć całą sylwetkę - grube paski mogą u niższych Pań niestety optycznie nieco skrócić rękę.. Te większe znacznie bardziej sprawdzą się u Pań wyższych. Modne są kanciaste, kwadratowe kształty, z widoczną, dużą tarczą. Wtedy żadne dodatkowe gadżety mogą okazać się niepotrzebne!

Szale/apaszki

Potrafią świetnie rozświetlić twarz i sprawić że ciemny strój nie będzie smutny. Pięknie dobraną apaszką, szalem możemy ukryć również mankamenty naszej figury, np. zatuszować zbyt obfity biust czy zbyt szerokie ramiona.

Kolczyki

W zależności od sylwetki i kształtu twarzy wybieramy różne formy kolczyków.

Aby optycznie wysmuklić twarz i szyję wybieraj kolczyki podłużne, zwisające.

W przypadku Pań o ostrych rysach twarzy – sprawdzą się kolczyki zaokrąglone, np. w postaci kół, optycznie złagodzą rysy.

Nie polecam kół i dużych okrągłych kolczyków Paniom o pełnej, okrągłej twarzy. Działa to z pewnością na naszą niekorzyść. 

Naszyjniki

Jeśli masz krótką szyję i chcesz optycznie ją wydłużyć wybierz formy wydłużone, tworzące pionową linię na sylwetce.

Jeśli masz wąskie ramiona, ładny dekolt który chcesz podkreślić możesz wybrać większe korale – wtedy przykują uwagę do twarzy i dekoltu.

Joanna Abram - wizażystka, stylistka, doradca wizerunku

www.akademiametamorfoz.pl

[email protected]

Licencja: Creative Commons
2 Ocena