Sagrada Familia to jeden z symboli Barcelony....

Data dodania: 2009-07-29

Wyświetleń: 2082

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rezerwacja biletów lotniczych, tani przelot, hostel w centrum miasta za grosze i .. oto przed nami możliwość obejrzenia jednego z najdziwniejszych kościołów w Europie.

Barcelońska Sagrada Familia jest kościołem – ewenementem na skalę światową. To ciągły plac budowy i niedokończone dzieło jednego z najoryginalniejszych światowych architektów.

Widok kościoła wywołuje zdziwienie, konsternację i liczne zachwyty, jako że stanowi on doskonałą kompilację naturalnego stylu Gaudiego (formy natury) i katolickiej symboliki religijnej.
To jeden z podstawowych powodów, dla których Sagrada cieszy się taką popularnością wśród zwiedzających , drugim może być twierdzenie Katalończyków jakoby zakończenie budowy bazyliki wiązało się z szybkim końcem świata.
Sagrada Familia to monumentalna, strzelista bryła z niezliczoną ilością ornamentów i symboli – ich dokładne przestudiowanie to kwestia wielu godzin a nawet dni.
Świątynia początkowo miała powstać jako kościół neogotycki. Pierwszym architektem odpowiedzialnym za bazylikę był Villar, później projekt i nadzór nad wykonaniem powierzono Gaudiemu, który zupełnie odszedł od pierwotnego projektu i z rozmachem wcielił w życie kolejną swoją wizję architektoniczną, wizję kościoła - „kazania w kamieniu”.

W kazanie kamieni Sagrady Familii można wsłuchać się stosunkowo niskim kosztem. Tanie linie lotnicze oferują przeloty do Barcelony (Girony) w odpowiednio niskich cenach – na długo przed sezonem lub w ramach specjalnych promocji. Pozostaje kupić bilety lotnicze, polecieć i przekonać się osobiście jakie prawdy głoszą kościelne mury Sagrady.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena