W erze taniego latania podróż do Barcelony to jedynie kwestia podjęcia decyzji....

Data dodania: 2009-07-29

Wyświetleń: 1859

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Barcelona ma specyficzny urok miasta portowego - bogatego miasta portowego z dawnych czasów.
O jej uroku i niepowtarzalności decydują obficie zdobione kamienice, ornamentowane bramy i balustrady tj. pełen przegląd sztuki kowalskiej i oczywiście Gaudi z jego niepowtarzalnym, naturalnym stylem.

Barcelona powstała w III wieku p.n.e. Była jedną z najpoważniejszych i najbogatszych republik kupieckich. Widać to w przepychu architektonicznym stolicy Katalonii. Z drugiej strony - w mieście nie obserwuje się przeładowania bogactw. Przestronne ulice przeplatane są tam malowniczymi zaułkami, a ogrom zieleni, skwery i place to naturalne wysepki odpoczynku dla mieszkańców i turystów spragnionych wytchnienia po spełnieniu turystycznego obowiązku.

Pomimo całej swej przestronności miasto jest na tyle skondensowane, że nawet piesze zwiedzanie nie powinno stanowić problemu (wiem, bo przetestowałam!). Oczywiście do pełnej dyspozycji turystów pozostaje doskonale zorganizowana komunikacja miejska (w tym czyściutkie!, nowoczesne tramwaje) oraz wypożyczalnie rowerów, skuterów i samochodów.

Lądując w Gironie, do samego centrum Bacelony można dojechać w ciągu kilkudziesięciu minut (godzina do półtorej godziny) jednym z wielu podstawianych na lotnisku autobusów. Koszt przejazdu jest stosunkowo wysoki, ale dojazd do samego centrum i możliwość w pełni swobodnego poruszania się po mieście, rekompensują poniesione wydatki. Również odpowiednio wczesna rezerwacja biletów lotniczych i pokoju w jednym z tanich hosteli gwarantują obniżenie kosztów podróży i pobytu w stolicy Katalonii.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena