Austria – kraina gór, sportu, muzyki klasycznej oraz świetnej infrastruktury turystycznej. Tak postrzega Austrię większość turystów. Państwo leży w Europie Środkowej, graniczy z dziewięcioma krajami. Austria nie posiada dostępu do morza, za to wspaniałą rekompensatą są świetnie zagospodarowane kąpieliska (1250) w tym ...

Data dodania: 2009-07-13

Wyświetleń: 2073

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Austria – kraina gór, sportu, muzyki klasycznej oraz świetnej infrastruktury turystycznej. Tak postrzega Austrię większość turystów. Państwo leży w Europie Środkowej, graniczy z dziewięcioma krajami. Austria nie posiada dostępu do morza, za to wspaniałą rekompensatą są świetnie zagospodarowane kąpieliska (1250) w tym największe- Jezioro Bodeńskie, czy kryte baseny (900). Austria składa się z dziewięciu krajów związkowych.

Turystów interesują noclegi w Austrii przede wszystkim ze względu na góry, które zajmują 2/3 powierzchni kraju. Doskonale rozwinięta infrastruktura sprawia, że co roku tysiące gości przyjeżdża do Austrii uprawiać sporty zimowe. Dzięki 22 tysiącom tras zjazdowych, 16 tysiącom narciarskich tras biegowych, 500 naturalnym torom saneczkowym, 36 sztucznym lodowiskom Austria postrzegana jest jako kraj sportów zimowych. Trasy alpejskie przez wielu uznawane są za najpiękniejsze w całych Alpach.

Austrię należy również odkrywać latem, ma bowiem wiele do zaoferowania zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Do największych letnich atrakcji możemy zaliczyć: wędrówki po górach i równinach, urlop dla wędkarzy, agroturystykę, urlop z golfem lub tenisem, wczasy nad jeziorem, urlop w siodle, wakacje z językiem, wędrówki dla miłośników wina, wycieczki statkiem i wiele, wiele innych. Letnia infrastruktura turystyczna jest również powodem do dumy dla Austriaków. Wymieńmy choćby: 135 pól golfowych, 1000 miejscowości z kortami tenisowymi, 50 tysięcy tras do pieszych wędrówek, 11 tysięcy oznakowanych tras rowerowych czy 500 miejscowości, w których można uprawiać jazdę konną.

Austria posiada 6 parków narodowych. Zajmują 3% powierzchni kraju. Stanowią one nie tylko interesujący obraz przyrody, ale są też wspaniałym celem odkrywczych wypraw rowerowych i pieszych wędrówek.

Austria to oczywiście nie tylko przyroda. Austria to również Wiedeń i wiele innych metropolii klasy europejskiej takich jak: Salzburg, Innsbruck, Linz (które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2009r.) czy St.Polten.

Imponujący Wiedeń cieszy się sympatią wielu odwiedzających go gości. Za sprawą swej oferty kulturalnej, niesamowitych atrakcji turystycznych oraz sympatycznego nastroju wiedeńskich kawiarenek i lokali Heuriger, każdy turysta znajdzie tu ofertę dla siebie.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji Wiednia, ale są takie które należy zobaczyć.

Jedną z ważniejszych atrakcji jest dawna, letnia rezydencja cesarska - barokowy pałac Schonbrunn. W jego skład wchodzi: park, palmiarnia, Glorietty i ogród zoologiczny.

Z kolei w barokowym pałacu Belvedere mieści się obecnie Galeria Austriacka, w której wystawione są największe zbiory dzieł Klimta, Kokoschki oraz słynne dzieła Schielego.

Symbolem Wiednia jest gotycka katedra św. Szczepana, Diabelskie Koło na Praterze, w parku rozrywki o bogatej i długiej tradycji oraz Hiszpańska Szkoła Jazdy ze słynnymi Lipicanami.

Muzea Wiednia zawierają zbiory cenione na całym świecie. W Muzeum Historii Sztuki można podziwiać największe zbiory obrazów Bruegela. Muzeum Sztuki Współczesnej, Centrum Architektoniczne i galeria Kunsthalle są położone w jednej z ważniejszych dzielnic kulturalnych. Albertina posiada największą kolekcję grafik na świecie (60.000 rysunków i milion grafik drukowanych).

Wiedeń to również miasto wielkich kompozytorów. Tworzyli tu: Strauss, Mozart, Beethoven i Haydn. Filharmonicy Wiedeńscy są jedną z najlepszych orkiestr na świecie, Opera Wiedeńska prowadzi w rankingu scen operowych świata, a Wiedeń cieszy się także dużą popularnością jako miasto musicalowe.

Wiedeń jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Ogromna ilość zabytków współgra z ilością terenów zielonych i bliskich ośrodków rekreacyjnych w postaci Lasku Wiedeńskiego, lasów na Praterze i wyspy na Dunaju. Dzięki temu Wiedeń daje gościom poczucie przeżywania czegoś absolutnie wyjątkowego, począwszy od nastroju refleksji, dzięki urokowi historycznej części miasta po ekscytację i wyśmienitą zabawę, za sprawą zieleni oraz ogromnej ilości kawiarenek, restauracji i innych wiedeńskich lokali.

Głównym walorem Austrii są niewątpliwie góry. Oprócz świata gór Austria ma wielkie bogactwo - przyrodę. Łagodne pagórki, rozległe hale i coraz to nowe perspektywy. Szlaki piesze zapraszają na niepowtarzalne wędrówki. Rowerzyści mogą w Austrii korzystać z sieci 10.000km dobrze oznakowanych tras. Do tego dołączają się wspaniałe możliwości orzeźwienia i odpoczynku nad austriackimi jeziorami. Nie można jednak zapomnieć o historii Austrii, jej cennych zbiorach, wyjątkowym wkładzie sławnych Austriaków w świat muzyki, literatury i sztuki. Austrii nie można odkryć w kilka dni, należy tu wracać wielokrotnie by poznać jej bogactwo i różnorodność.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena