Interesujący pomysł to podstawa dobrych wczasów. Planując swoje wakacje należy się zastanowić gdzie chcemy jechać, co chcemy robić, w jaki sposób chcemy je spędzić oraz ile wydać.

Data dodania: 2009-07-13

Wyświetleń: 2610

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Interesujący pomysł to podstawa dobrych wczasów. Planując swoje wakacje należy się zastanowić gdzie chcemy jechać, co chcemy robić, w jaki sposób chcemy je spędzić oraz ile wydać. Ustaliwszy wstępnie te elementy możemy wybrać się do biura podróży, aby dopasować do swoich potrzeb wymarzoną wycieczkę. Bardzo popularną na świecie, choć stosunkowo niedawno odkrytą przez polaków formą wypoczynku są rejsy wycieczkowe.

Rejsy stanowią połączenie zalet takich form wczasów jak pobyt w luksusowym nadmorskim hotelu, oraz zagraniczna wycieczka. Promy wycieczkowe mają do zaoferowania takie atrakcje jak baseny, boiska sportowe, kasyna, zabiegi Spa i wellness, bary, dyskoteki, kina, teatry, kąpiele słoneczne i wiele innych. Na tasie rejsów znajduje się porty wielu interesujących krajów, gdzie uczestnicy rejsu wedle ich życzenia mogą wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Podczas rejsu pasażerowie mieszkają w przydzielonych im kajutach. Poszczególne rodzaje kajut różnią się od siebie tak, aby zaspokoić potrzeby wszystkich, biorących udział w rejsie osób. Kabiny różnią się od siebie przede wszystkim wielkością, dozwoloną liczbą mieszkających w niej osób, wyposażeniem i lokalizacją. Czynniki te wpływają na koszty danej kabiny. Biorąc pod uwagę lokalizacje kabiny można wyróżnić kabiny zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne kabiny to takie które posiadają okna z widokiem na morze, wewnętrzne natomiast nie posiadają w ogóle okien. Ceny kabin wzrastają wraz z wysokością pokładu, na którym się ona znajduje.

Wyposażenie kabiny może być różne, od bardzo podstawowego jak łazienka, telefon do użytku wewnątrz statku czy też telewizor, do bardzo luksusowego, dzięki któremu kabina sprawia wrażenie apartamentu. W kabinach bardzo często można znaleźć minibarek, sejf na kosztowności. Biorąc pod uwagę wielkość kabin można spotkać zarówno takie, które stanowią pojedyncze pomieszczenie jak również kabiny z wydzieloną częścią dzienną i sypialną.

Cena każdego rejsu zwiera w sobie przeważnie trzy posiłki w ciągu dnia. Dodatkowo przez cały czas można korzystać z bufetu oraz zamawiać przekąski takie jak kanapki czy owoce do swojej kabiny. Przeważnie śniadanie i lunch serwowane są w bufetach w postaci stołów szwedzkich. Dodatkowo śniadania kontynentalne mogą być serwowane do kabiny pasażera. Kolacje odbywają się zazwyczaj w restauracji. Stoliki w restauracji są przydzielane pasażerom podczas zaokrętowania. W przypadku podziału kolacji na tury pasażer jest również informowany, o której godzinie będzie on jadł kolacje. Podczas rezerwacji rejsu pasażer może dodatkowo ustalić dla siebie jadłospis w przypadku specjalnej diety, którą musi prowadzić.

Rozrywka i atrakcje

Osoby szukające rozrywki nie będą się nudzić w trakcie rejsu. Pasażerowie mogą skorzystać z licznych barów, i klubów muzycznych, obejrzeć przedstawienia teatralne lub musicale, a także spędzić noc w kasynie. Osoby lubiąc sport mogą skorzystać z licznych boisk, kortów, basenów oraz siłowni, natomiast pasażerowie szukający relaksu mogą udać się do gabinetów Spa.

Liczne kluby są zróżnicowane pod względem oferowanego przez nie klimatu. Każdy z nich ma charakterystyczny wystrój, oferuje muzykę różnego rodzaju oraz wiele rozrywek takich jak karaoke czy też konkursy tańca.

Osoby pragnące odpocząć mogą porostu położyć się na leżaku i skorzystać z kąpieli słonecznej na jednym z licznych pokładów. Dodatkowo pasażerowie mogą skorzystać z takich usług jak masaże czy zabiegi kosmetyczne, oraz różnego rodzaju programów ćwiczeniowych i medytacyjnych.

Po przybiciu do każdego z portów pasażerowie mają okazje zwiedzić dane miasto jeżeli mają na to ochotę. Zazwyczaj są to całodniowe wycieczki z przewodnikiem, przeważnie nie wliczone w cenę rejsu. Wiele statków wycieczkowych ma do zaoferowania swoim pasażerom również sklepy, dlatego też entuzjaści zakupów na pewno będą zadowoleni.

Jak więc widać w trakcie rejsu wycieczkowego każdy może znaleźć coś dla siebie. To bardzo atrakcyjny sposób na wakacje zarówno dla całej rodziny, jak również par czy osób samotnych. Dla osób poszukujących niezapomnianych wrażeń ten sposób spędzania wakacji będzie wręcz idealny.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena