Mamy dla graczy RPG ciekawą nowinkę. Już niebawem firma Blizzard wyda grę Diablo 3. Czy trzecia część sagi Diablo będzie tak samo popularna jak jej poprzednicy?

Data dodania: 2009-06-27

Wyświetleń: 3172

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gry RPG to gatunek gier cechujący się ogromnym klimatem gry, który wręcz uzależnia graczy od danego tytułu.
Akcja gier zazwyczaj toczy się w świecie fantasy, w grach komputerowych gra polega na trenowaniu własnej postaci, która wraz z zdobywaniem kolejnego poziomu zdobywa również specjalne umiejętności czy inne atrybuty.

Typową grą, która często jest utożsamiana z gatunkiem to gry z serii „Diablo”.

Gry te, bowiem wprowadziły do gatunku wiele innowacyjnych rozwiązań, przez co powstające gry bardzo często wzorowały się właśnie na grach Diablo. Najnowszą grą z tej serii, lecz jednocześnie niewydaną jest Diablo 3.

Wydawca tejże gry – Blizzard nie podał oficjalnej daty premiery gry, lecz mimo tego, w sieci już powstały liczne strony czy portale o tematyce gry Diablo 3.
Fakt ten, może świadczyć, że gra jest bardzo popularna jeszcze przed wydaniem, dlatego wiele osób interesujących się grą boi się, że Diablo 3 może ich uzależnić na długi czas.
Kolejnym faktem przemawiającym za tym, że w grę będą grały miliony graczy jest firma, która ją tworzy. Jej marka jest tak znana i uwielbiana - można powiedzieć mercedes wśród aut. Firma produkująca praktycznie same hity - RPGa - WoW, startegię - Starcraft i wiele innych bardzo znanych tytułów.
Dobrą nowiną jest to, że Blizzard zapowiedział, że zrezygnuje z opłat z battlenetu ( granie po sieci). Myślę że taki stan rzeczy przyczyni się do zwiększonej sprzedaży pudełek. Nie każdego w końcu stać na płacenie comiesięcznego abonamentu.

Jednak na dzień dzisiejszy nie znamy daty premiery, więc lepiej nie interesować się zbytnio grą by w dniu premiery i przez następne długie tygodnie nie zatracić się w tej fantastycznej grze :)

Licencja: Creative Commons
2 Ocena