DataPoint do prezentacji danych podczas wideokonferencji z dowolnego urządzenia oraz sterowana pilotem kamera internetowa Sony EVI D100 – to nowe akcesoria, które VCC Systems zaoferował w zestawie z terminalem wideokonferencyjnym xPoint.

Data dodania: 2009-06-25

Wyświetleń: 2645

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

DataPoint to adapter VGA/ USB, który umożliwia podpięcie do xPoint'a dowolnego urządzenia zewnętrznego (np. laptopa lub komputera PC). Po podłączeniu urządzenia można – w trakcie połączenia wideokonferencyjnego - zaprezentować zawarte na nim dane, bądź też korzystać z zainstalowanych tam aplikacji. DataPoint może się okazać szczególnie użyteczny w sytuacji, kiedy np. chcemy zaprezentować w trakcie spotkania online dane bądź też działanie aplikacji z komputera, na którym nie ma zainstalowanego oprogramowania wideokonferencyjnego.

Z kolei Sony EVI D100 to internetowa kamera obrotowa, która idealnie nadaje się do wykorzystania na potrzeby wideokonferencji. Kamera jest wyposażona w 10-krotny zoom optyczny i 4-krotny cyfrowy, a także ma wbudowany specjalny obiektyw umożliwiający konwersję obrazów zbieranych pod kątem 65°. W szczególności ta druga cecha sprawia, że Sony EVI D100 znakomicie sprawdza się w stosunkowych małych pomieszczeniach, jakimi są np. firmowe salki konferencyjne. Dodatkowo w kamerze możemy znaleźć wiele innych użytecznych funkcji, jak m.in.: auto focus, samowyłączanie się po określonym okresie bezczynności, czy też możliwość określania różnych efektów zdjęciowych. Ciekawa jest też funkcja automatycznej kontroli naświetlenia, która umożliwia sprawne działanie kamery podczas zmiany pozycji. Kamerą można sterować zdalnie - za pomocą pilota bądź też za pośrednictwem komputera.

xPoint, do którego można dołączyć adapter DataPoint i kamerę Sony EVI D100, to terminal wideokonferencyjny dedykowany do sal konferencyjnych. Dostarcza on przez sieć IP i ISDN krystaliczny obraz w jakości HD, a także dźwięk jakości CD (20 KHz ultra-wide band). Terminal posiada wbudowany mostek wideokonferencyjny, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie wideokonferencji punkt-punkt i punkt-multipunkt (do sześciu użytkowników jednocześnie). xPoint wykorzystuje także technologię transmisji danych DualStream™, ma funkcję nagrywania i udostępniania połączeń, a także streaming. Wszystkie konferencje prowadzone przez xPointa są szyfrowane przy użyciu standardu H.235. Przykładowa cena xPoint'a – w pakiecie z konferencyjnym mikrofonem, kamerą Sony EVI D100, adapterem DataPoint oraz 10 licencjami na oprogramowanie wideokonferencyjne vPoint – to $10 618 netto.


Licencja: Creative Commons
0 Ocena