Oferta puzzli do układania na ekranie przez internet jest lepsza niż kiedykolwiek. Zawdzięczamy to zdrowej konkurencji oraz zapałowi dostawców tych usług. Jak przedstawia się aktualny stan tego rodzaju rozrywki w polskim i światowym internecie? Przeczytaj.

Data dodania: 2009-06-24

Wyświetleń: 2086

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jako właściciel jednego z większych serwisów http://www.kliknijtu.com oferujących rozrywkę z puzzlami online pokusiłem się o sprawdzenie jak kształtuje się zainteresowanie puzzlami online w Polsce i na świecie.

Na początek dwa wykresy przedstawiające liczbę zapytań dla frazy "puzzle online" w wyszukiwarce google :Na pierwszy rzut oka widać, że zarówno w Polsce jak i na świecie zainteresowanie układaniem puzzli na ekranie stale rośnie – pytanie jak długo?... i kolejne pytanie dlaczego rośnie?
Osobiście stawiam na to, że układanie puzzli online jest co raz popularniejsze ze względu na wzrost globalnej liczby użytkowników Internetu, co wiąże się też ze zmianą struktury wiekowej czy szerzej społecznej użytkowników.
Zwiększa się udział tych użytkowników internetu, którzy lubią taką rozrywkę jak puzzle online. Dopóki ich udział będzie się zwiększał mamy zapewniony również wzrost w ilości zapytań o puzzle online w wyszukiwarkach.

Zapewne są też inne wytłumaczenia – Wasze spostrzeżenia mile widziane.

Ciekawy jest skokowy wzrost w 2009 w stosunku do poprzednich lat w Polsce - tutaj nieskromnie podejrzewam mój i mojej konkurencji (przy okazji pozdrawiam) w tym udział. Serwis Puzzle i gry online pod wpływem opinii naszych użytkowników między innymi we wrześniu 2008 udoskonalił oprogramowanie do układania puzzli online tak aby elementy ułożone prawidłowo sklejały się ze sobą. W naszych statystykach zaowocowało to gwałtownym wzrostem użytkowników i wiele pozytywnych opinii.

Inne serwisy również nie pozostają w tyle, zwłaszcza począwszy od 2008 roku. Wszystko to przełożyło się na ten skokowy wzrost – jak wiadomo lepsza oferta i duża promocja oznacza większe zainteresowanie. Konkurencja pokazuje tu swoje dobre strony.

Warto też zauważyć okresowe wahnięcie w górę związane z okresem świąteczno-noworocznym kiedy to mamy więcej czasu a dzień jest krótki - czyli chętniej siadamy do komputera. Po świętach i powrocie do pracy czy szkoły statystyki trochę opadają, ale co ważne w dłuższym okresie ogólny trend liczby wejść i korzystania z serwisów dla układaczy puzzli stale rośnie.

Na koniec życzę jak miłego układania puzzli i jak największych monitorów – Ci co układają wiedzą dlaczego:-)

Bogdan Klimek
Licencja: Creative Commons
0 Ocena