Artykuł ten przedstawia ciekawe zabawy interaktywne dla dzieci w sieci do jakich zaliczyć należy kolorowanki online oraz malowanki online. Ich podobieństwa z kolorowankami książeczkowymi, a także wady i zalety.

Data dodania: 2009-06-19

Wyświetleń: 4787

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszystkie dzieci uwielbiają kolorowanki i malowanki. Istnieją trzy rodzaje takich zabaw. Po pierwsze mamy kolorowani lub też malowanki papierowe. Po drugie w sieci możemy pomalować kolorowani online a także malowanki online. W artykule tym będą wyjaśnione definicje wyżej wymienionych pojęć. Ich podobieństwa a także różnice oraz wady i zalety. Zacznijmy od pojęcia kolorowani papierowej, jest to malowanka którą możemy kupić w każdym sklepie z artykułami papierniczymi, księgarniach oraz wszelkiego rodzaju sklepach online w sieci. Takie kolorowanki malujemy za pomocą kredek, farbek oraz flamastrów. Popularność malowanek jest coraz mniejsza wynika to z powodu, iż takie malowanki książeczkowe są coraz droższe. Ceny ich sięgają nawet do trzydziestu paru złotych.

Nowością są ostatnio portale tworzone dla dzieci w sieci. Portale takie tworzone są coraz częściej pod konkretną grupę małych użytkowników. Strony takie mają zwykle dopasowane kategorie do użytkowników. Tak też narodziły się portale, na których znajdują się malowanki i malowanki dla dzieci. Są to inne pojęcia więc nie możemy ich stosować na zmianę, jako pojęcia tożsame. Kolorowanki online składają się z obrazka do pokolorowania. Oprócz obrazka znajduje się również paleta z określonymi kolorami. Z tej palety wybieramy odpowiedni kolor, którym następnie uzupełniamy wybrany przez nas obrazek. Mamy możliwość również skomentowania dowolnie przez nas wybranej kolorowaneczki a także jej ocenienia. Zwykle skala oceny wynosi od 1-jako minimum do 10, jako maximum.

Drugą kategorią są to malowanki online. Wydawać się by mogło, iż jest to pojęcie tożsame do wyżej wymienionego pojęcia a jednak nie. Malowanki online są to malowanki które również składają się z obrazków do pomalowania i palety kolorów. Jednak tu po wyborze określonego koloru z palety z kolorami. Malujemy myszka wybrany przez nas obrazek tak jak być my malowali zwykłe papierowe malowanki. Zaletą zarówno malowanek oraz kolorowanek w sieci jest to, iż użytkownik nie musi za ich malowanie nic płacić. Wybierając obrazek do pomalowania może go kolorować tyle razy ile tylko zechce. Dlatego też te zalety coraz częściej przepowiadają za zabawami w sieci, a coraz rzadziej przez dzieci są wybierane zwykłe coraz mniej popularne kolorowanki książeczki papierowe dostępne w sklepach.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena