Akupunktura Ucha, zwana także aurikuloterapią leży u podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest jednym z elementów leczenia akupunkturą.

Data dodania: 2009-06-30

Wyświetleń: 2843

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Akupunktura Ucha, zwana także aurikuloterapią leży u podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest jednym z elementów leczenia akupunkturą. Małżowina uszna jest najbardziej unerwioną częścią ciała. Jest bowiem zakończeniem nerwów narządów wewnętrznych znajdujących się w organizmie.

Rozwój tej nauki rozpoczął się na dobre stosunkowo niedawno wraz z produkcją specjalnych krótkich igieł, które osoba odchudzająca się może nosić w uchu na stałe. Są one szybciej i łatwiej zakładane, a poprzez to znacznie wygodniejsze dla pacjenta niż tradycyjna igła.

Obecnie do zabiegów akupunktury używa się wyłącznie atestowanych sterylnych igieł jednorazowych - nie zarazimy się zatem podczas terapii żadną chorobą. Igły, wykonane z litej nierdzewnej stali i niewielegrubsze od włosa, są niezwykle giętkie - nie ma więc obawy, że w czasie zabiegu któraś z nich może się złamać.

Aurikuloterapia jest szeroko stosowana w szczególności przy leczeniu z nałogów, nerwic, bólów migrenowych czy otyłości. Ten system leczenia podchodzi do pacjenta holistycznie, nie skupia się na jednostce chorobowej ale na człowieku jako na całości, zgodnie z założeniami medycyny naturalnej.

Aurikuloterapię stosuje się przy leczeniu wielu chorób, zwłaszcza przy bólach migrenowych i nerwic.

Ostatnio aurikuloterapia potwierdziła swoją skuteczność w stymulowaniu wydzielania endorfin, które są nazywane hormonem szczęścia, i odpowiadają za dobre samopoczucie. Tłumaczy to bardzo dobre efekty, które są od lat uzyskiwane w leczeniu nerwic i depresji z wykorzystaniem tej właśnie metody leczenia.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena