Jakie macie sposoby na to, aby nauczyć sie rozumieć ze słuchu. Mam z tym duży problem, bo dopóki widzę tekst po angielsku, rozumiem go, ale jeśli ten sam tekst usłyszę z kasety czy płyty, wtedy dostaję gorączki.

Data dodania: 2009-06-04

Wyświetleń: 2137

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie macie sposoby na to, aby nauczyć sie rozumieć ze słuchu. Mam z tym duży problem, bo dopóki widzę tekst po angielsku, rozumiem go, ale jeśli ten sam tekst usłyszę z kasety czy płyty, wtedy dostaję całkowitej głupawki. Nie rozumiem zupełnie nic, może jakieś pojedyncze wrazy, ale sensu całości wypowiedzi nie potrafie odtworzyć. Próbuję oglądać filmy po angielsku, ale z tym jest jeszcze gorzej, jeden wielki bełkot, z któego nic nie rozumiem (uczę się angielskiego kilka lat, z mniejszą lub większą systematycznością, teksty pisane tłumaczę bez poblemu).Czy to kwestia obsłuchania się z językiem?

Wielu nauczycieli zadaje sobie podstawowe pytanie jak efektywnie uczyć rozumienia ze słuchu, z tego względu, że wielu uczniów i studentów ma ogromne problemy z tą sprawnością językową. Rozumienie ze słuchu stało się jednym z komponentów egzaminu maturalnego zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym więc ważne jest aby uczniowie znali różnego rodzaju ćwiczenia, które mogą wystąpić na egzaminie. ALe najlepszym sposobem na naukę języka obcego są kursy językowe za granicą. Każdy nauczyciel powinien rozważyć więc jakie szczególne trudności uczniowie mogą napotkać w trakcie różnego rodzaju ćwiczeń z rozumienia ze słuchu i jak my nauczyciele możemy pomóc uczniom pokonać te trudności w najlepszy sposób.

Zadania z rozumienia ze słuchu często oparte są na sytuacjach realnych w których występują naturalne podpowiedzi np. sygnał pociągu i ogłoszenie na peronie może sugerować przyjazd lub odjazd pociągu. Bardzo ważnym jest aby zaznajomić uczniów pomiędzy różnicą między formalnym (wykłady, oficjalne spotkania itp.) i nieformalnym językiem (plotkowanie, kłótnie itp.)
Licencja: Creative Commons
0 Ocena