W artykule tym chciał bym przedstawić wady oraz zalety malowanek dla dzieci oraz malowanek online. Pojęcie malowanki online.

Data dodania: 2009-05-27

Wyświetleń: 5610

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej dzieci koloruje oraz maluje w sieci jak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby Centralnego Biura Opinii Społecznych liczba ta wynosi już około 25% dzieci które posiadają dostęp do Internetu. Czyli co czwarte dziecko które ma dostęp do Internetu koloruje w nim oraz maluje. Jeszcze ok. sześciu lat wstecz nie było to możliwe gdyż nie było w sieci specjalnie dostosowanych do tego serwisów z malowankami oraz kolorowankami. Obecnie liczba ta gwałtownie rośnie. Serwisy te podzielone są na wiele ciekawych kategorii z kolorowankami oraz malowankami. Możemy tu odnaleźć kolorowanki Disneya, kolorowanki Barbie, kolorowanki Bratz, kolorowanki Winx, kolorowanki samochody, kolorowanki z bajek, kolorowanki samochody, kolorowanki zwierzęta i wiele innych ciekawych kategorii z malowankami dla dzieci.

Skąd się bierze taka popularność malowanek wśród dzieci? Składa się na to wiele czynników. Po pierwsze dzieci malują kilka razy dziennie nie każdego rodzica stać na zakup malowanek. Właśnie dlatego powstały serwisy w sieci zawierające malowanki oraz kolorowanki dla najmłodszych pociech. Z porównaniu z malowankami zwykłymi, za malowanki online Nasze dziecko nie musi za nic płacić. Jedyne czego mu będzie potrzeba to komputer z dostępem do Internetu oraz myszka. Właśnie za jej pomocą malowanki w sieci malujemy. Jak wygląda taka malowanka online? Malowanka online składa się z obrazka do kolorowania a z boku tegoż obrazka znajduje się paleta z kolorami. Paleta ta jest tak bogata w kolory, iż nie sposób aby dziecko posiadło Tyle różnego rodzaju kredek oraz farbek. Palety takie liczą od 30 nawet do 200 kolorów. Taką malowankę można malować tyle razy ile dziecko tylko zapragnie na różnego rodzaju kolory. Wadą tych malowanek jest to, iż są one przeznaczone dla trochę starszych dzieci które umieją się posługiwać komputerem dlatego też tradycyjne kolorowanki oraz malowanki zawsze będą na topie i nie zastąpią one tych tradycyjnych. Wyżej wymieniona przeszkoda nie stanowi problemu jeżeli nasi rodzice mają trochę czasu aby pomóc swoim pociechą włączyć taki serwis z malowankami oraz kolorowankami.

Malowanki wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Przyczyniają się na poznawaniu nowych obiektów, zwierząt, budowli itd. Dziecko malując uczy się coraz to nowszych kolorów, które potem wykorzystuje do różnego rodzaju celów. W malowankach takich dziecko odkrywa swoich ulubionych bohaterów, pogłębiając ich wygląd. Oraz pozwala na kreowaniu swojego bohatera na kolory wybrane przez siebie.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena