Wielkimi krokami zbliża się lato. Czas już pomyśleć o urlopie i wypoczynku.

Data dodania: 2009-05-13

Wyświetleń: 2839

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już niedługo słupki rtęci w naszych termometrach nie będą schodzić poniżej 25 a miasta zamienią się w rozgrzane, betonowe pustynie. Każdy z nas będzie szukał okazji do wyrwania się z tego pieca, choćby na chwilę. W takich chwilach myśl o chłodnych wodach jeziora i leniwym grillowaniu z przyjaciółmi w plenerze może być jedynym ratunkiem dla uwięzionych w ciasnych biurach ludzi. Dlatego też warto zaplanować wczasy już teraz.
Opcji wakacyjnego wypoczynku jeszcze nigdy nie było tak wiele. Świat jest naprawdę mały, Polskie biura podróży oferują wycieczki do praktycznie wszystkich jego zakątków. Jeżeli jednak nie zarabiamy tyle co prezenterzy telewizyjny, co bardziej egzotyczne opcje mogą być poza naszym zasięgiem finansowym. Ale nie rozpaczamy, to na co nas stać też nie wygląda źle – Egipt, Tunezja, Cypr …. Niby fajnie, ale czy tak naprawdę o to nam chodzi ? Niesamowity upał, wylegiwanie się na plaży przy odciętym od świata murem hotelu, wątpliwej (często) jakości obsługa … A może by poszukać trochę bliżej ? Nie silić się na sztuczną egzotykę i zbadać co takiego może zaoferować nam nasze rodzime podwórko ?
Tak kultywowane w czasach PRLu gdy wyjazd na zachód był niemożliwy, rodzinne wyjazdy w Polskę popadły ostatnio w niełaskę. A trzeba zaznaczyć, że nie dzieje się tak bo nie są atrakcyjne. Polska baza turystyczno noclegowa nie jest aż tak rozbudowana jak można by chcieć, stąd dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja. Czy chodzi o noclegi w górach Stołowych, na Mazurach czy gdzieś nad Bałtykiem, walka o wolne miejsca może być zaciekła. I nie bez powodu – są wciąż rzesze fanów naszych pięknych krajobrazów i urokliwych zakątków jakie spotkać można tylko w Polsce. Zbadajcie sprawę, naprawdę warto!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena