8 milionów - już tyle ofert posiada największa w Polsce Giełda Biznes Ofert prowadzona przez portal OPENKontakt.com.       

Data dodania: 2009-05-12

Wyświetleń: 1617

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najstarsza w kraju Giełda Biznes Ofert powstała w 1999 roku. Od początku działania nie zmienia swojego podstawowego celu, którym jest pomoc firmom w poszerzaniu kontaktów biznesowych i rynków zbytu - zarówno w kraju, jak i za granicą. 

Codziennie na Giełdzie pojawia się ponad 8,5 tysiąca nowych ofert. Obecnie w polskim Internecie nie ma portalu, którego użytkownicy zamieszczaliby codziennie nawet porównywalną liczbę ofert biznesowych.

Na początku mają została przekroczona granica kolejnego miliona. Właściciel szczęśliwej 8-milionowej oferty otrzyma nagrodę w postaci Hasła Pełnego Dostępu o wartości ponad 800 złotych brutto. Poprzednią granicę - 7 milionów ofert - OPENKontakt.com świętował pod koniec listopada. Do przekroczenia kolejnego miliona wystarczyło więc mniej niż pół roku.

- Zawsze chodziło nam o to, aby Giełda Biznes Ofert była internetowym pomostem pomiędzy wschodem a zachodem - mówi Bartłomiej Niewiński, właściciel Giełdy. - Aby ułatwić ten kontakt, do dyspozycji firm dajemy nie tylko mnóstwo ofert, ale także informacji związanych z prowadzeniem biznesu, handlem, prawem i produktami finansowymi. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą dużo łatwiej nawiązać ze sobą współpracę.

Iść za potrzebami klientów

Giełda ma obecnie ponad 850 tysięcy zarejestrowanych użytkowników z całego świata. W ubiegłym roku na 95 portalach skorzystało z niej ponad 24 mln firm, głównie z Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i krajów rosyjskojęzycznych. Zamieściły one łącznie ponad 2,2 mln ofert - jak widać, jest to ogromna platforma wymiany biznesu z różnych krajów.

Mimo, że Giełda ma dużo opcji i narzędzi, to łatwo się po niej poruszać. Jest przejrzysta i przyjazna dla oka. Na każdej podstronie podpowiedzi udziela wirtualna Asystentka - wyjaśnia ona, w jaki sposób użytkownik może skorzystać z konkretnej podstrony.

Giełda działa w 4 językach: polskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim. Oferty są umieszczane w 35 portalach branżowych podzielonych na ponad 300 podkategorii. W każdym z nich użytkownicy mogą znaleźć oferty biznesowe z konkretnych branż, forum, fachową prasę i branżowe wiadomości.

Nowość: Obserwator

Użytkownicy Giełdy mają do wyboru wiele korzystnych i ciekawych rozwiązań, takich jak Złoty Pakiet, Opcja Płatna czy Hasło Pełnego Dostępu. Najświeższą nowością wprowadzoną przez Giełdę jest usługa Obserwator. Korzystając z niej użytkownicy mogą przeglądać wszystkie oferty we wszystkich wersjach językowych - z widocznymi danymi teleadresowymi. Zaletą Obserwatora jest niska cena. Koszt usługi to zaledwie 200 złotych.

Unikalnym narzędziem, którego nie można spotkać na innych giełdach, są statystyki zainteresowań. Dzięki nim można się dowiedzieć, jakie zainteresowanie budzi nasza oferta. Nie chodzi tu tylko o liczbę wyświetleń, ale firm, które rzeczywiście wykazały zainteresowanie ofertą. To jedna z najbardziej korzystnych opcji dostępnych na Giełdzie. Otrzymywane statystyki pokazują, jakie kolejne działania można podjąć w działalności firmy. Jeśli zainteresowanie jest duże, warto pomyśleć o rozszerzeniu obecności na Giełdzie. Jeśli niewielkie - to sygnał, że ofertę trzeba ulepszyć.

Właścicielem portalu jest firma BV Kontakty Międzynarodowe, jeden z liderów polskiego e-biznesu. Oprócz Giełdy Biznes Ofert prowadzi ona m.in. portale Szu.pl (system hostingowy), Biznes-Klasa.pl (portal społecznościowy), Ibai.pl (szkolenia internetowe dla firm) oraz Banner2Businnes (pierwszy bezpłatny system wymiany bannerów).

- Nie możemy zapomnieć o tym, że wymagania użytkowników wciąż rosną, poza tym wciąż pamiętamy o potencjalnej konkurencji. Aby utrzymać pozycję lidera, wciąż musimy się rozwijać. Dlatego już szykujemy kolejne nowości - mówi Bartłomiej Niewiński, właściciel Giełdy.

Sylwest1

Licencja: Creative Commons
0 Ocena