Jestem jeszcze trochę zakochana resztkami bezsensownej miłości i jest mi tak cholernie smutno teraz, że chcę to komuś powiedzieć. To musi być ktoś zupełnie obcy, kto nie może mnie zranić. Nareszcie przyda się na coś ten cały Internet. Trafiło na Ciebie. Czy mogę Ci o tym opowiedzieć?

Data dodania: 2009-05-06

Wyświetleń: 3845

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jestem jeszcze trochę zakochana resztkami bezsensownej miłości i jest mi tak cholernie smutno teraz, że chcę to komuś powiedzieć. To musi być ktoś zupełnie obcy, kto nie może mnie zranić. Nareszcie przyda się na coś ten cały Internet. Trafiło na Ciebie. Czy mogę Ci o tym opowiedzieć?

Przez chwilę czuł się jak ktoś, kto niechcący przeczytał list adresowany do kogoś zupełnie innego. Musiał się upewnić, czy to naprawdę do niego. Jeśli tak, to chciał także wiedzieć, dlaczego akurat do niego. Napisał: Czy Pani jest pewna, że to mnie chce obdarzyć takim zaufaniem? Jeśli tak, jak to się stało, że trafiła Pani akurat do mnie?
W tym momencie ona otworzyła Chat.
ONA: Słuchaj, Ty jesteś Jakub, jesteś Polakiem i mieszkasz od kilkunastu lat w Monachium, prawda? Wybrałam Ciebie, bo jesteś wystarczająco anonimowy, wystarczająco daleko i jesteś wystarczająco długo w Niemczech. Gwarantuje mi to, że nie zrobisz mi żadnej niespodzianki. Czy chciałbyś, abym także zawracała się do Ciebie per Pan? Będzie mniej kameralnie i intymnie. Ale jeśli chcesz...” S@motność w sieci, JANUSZ L. WIŚNIEWSKI

Zdarzyło się wszystkim. Albo prawie wszystkim.Tajemniczy portal, tajemniczy nick, raz ciach i nowy gach – jak określa to moja bezobcesowa koleżanka. Albo nowa panna – jak określają to moi koledzy. W sieć wygania nas najczęściej głód rzeczywistej samotności. Kontakty na goldenline, znajomi z naszej klasy - o ileż raźniej egzystować gdy dookoła nas przyjaciele. Ale właśnie – czy przyjaciele ? Co to znaczy przyjaźń ... Czy oznacza ona oglądanie fotek koleżanek z Majorki albo Maroka i komentowanie ich ubogim w treść i bogatym w zazdrość zdaniem : Droga Zosiu bosko wyglądacie z Mariuszem na tle palm ? Oczywiście każda akcja wywołuje reakcję więc droga Zosia podłechtana mile odpisuje nam łaskawie : Kochana Basiu cudownie prezentujesz się na tle jeziora w Skandynawii ... Teraz wszyscy znajomi czytający te, jakże oryginalne, wypociny zaczynają kombinować kasę na wyprawę dookoła Europy lub Świata bo tylko ona może przebić nasze „wyrafinowane” autoprezentacje. To nie przyjaźń. To kolejny popis przed znajomymi jak się nam świetnie wiedzie, nawet jeżeli nie wiedzie ...Kolejny artystyczny występ dla wymagającej publiki, której tak naprawdę obojętne są nasze osoby i nasze życie tak w sieci jak i poza nią.

Samotność z realu przenosi się do sieci. Emocje są sprane. Uczucia wyliniałe niczym sierść starych kotów. Czasem ktoś nieznajomy zaczepi na gg ... Hej mała co robisz, ja mam ochotę na ... Akt rozpaczy ? Akt desperacji ? Kogo u licha obchodzi stary na co masz ochotę. Tak na prawdę wszyscy jesteśmy egoistami. Dlatego tak trudno o coś prawdziwego. Dlatego tak trudno w ogóle o coś. Znamy mnóstwo takich historii. Sieć pozornie wydaje się idealnym miejscem miłosnych łowów. Ale to co jest jej siłą staje się też jej słabością.W necie trudno znaleźć połówkę jabłka czy pomarańczy, bo dostawa owoców jest za duża. Swój czas trawisz na poszukiwania. A nawet jeżeli już w końcu kogoś poznasz, jak cierń w Twoim sercu pozostanie pytanie czy Prawdziwe Przeznaczenie nie czeka na innym portalu, pod innym nickiem ...
Licencja: Creative Commons
0 Ocena