Można zdobyć darmowe linki pozycjonujące, udostępniając szablony darmowe stron www lub artykuły do przedruku zgodnie z licencją Creative Commons. Licencja Creative Commons pozwala na korzystanie i przetwarzanie utworów, udostępnionych przez twórców.

Data dodania: 2009-05-04

Wyświetleń: 3811

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Można zdobyć darmowe linki pozycjonujące, udostępniając szablony darmowe stron www lub artykuły do przedruku zgodnie z licencją Creative Commons.
Licencja Creative Commons pozwala na korzystanie i przetwarzanie utworów, udostępnionych przez twórców.

Wikipedia podaje cztery warunki udostępniania utworów:
"Uznanie Autorstwa (ang. Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.

Użycie Niekomercyjne (ang. Noncommercial (NC))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych tylko w celach niekomercyjnych.

Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.

Na Tych Samych Warunkach (ang. Share Alike (SA))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie pochodnych dzieł, pod warunkiem że będą one opublikowane na takiej samej licencji."


Z wszystkich czterech warunków jedynie uznanie autorstwa jest zawsze bezwzględnie wymagane. Możliwe są kombinacje.

Na przykład artykuły do przedruku udostępnia się na zasadzie: Uznanie Autorstwa - Bez Utworów Zależnych. Oznacza to, że artykuły można publikować bez prawa ingerencji w treść, podając linki do strony www autora i serwisu, udostępniającego artykuł.

W przypadku rozpowszechniania szablonów stron www licencja creative commons może przewidywać jedynie Uznanie Autorstwa. Dozwolona jest ingerencję w treść - dostosowanie szablonu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Szablony można kopiować, edytować i rozpowszechniać, pozostawiając link do strony www autora w stopce na dole szablonu.
Linki do strony autora szablonu, rozsiane po internecie w setkach stron internetowych, działają jako darmowe linki pozycjonujące.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena