Praca - to kolejny dział dostępny na portalu Biznes-Klasa.pl. Nowe opcje i narzędzia zostały stworzone zarówno z myślą o osobach poszukujących pracy, jak i pracodawcach, którzy ją oferują.

Data dodania: 2009-04-16

Wyświetleń: 2055

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Praca” to jeden z najbardziej rozbudowanych działów na Biznes-Klasie. Jest on podzielony na dwie części: „Szukam pracownika” i „Szukam pracy”. Pierwsza jest przeznaczona dla wszystkich firm, które chcą znaleźć nowych pracowników. Tutaj mogą dodawać oferty zatrudnienia, zamieszczając dane dotyczące m.in. stanowiska, branży czy województwa. Firmy mogą też skorzystać z wyszukiwarki ofert i przeglądać CV według wybranych kryteriów (m.in. słów kluczowych, branż i stanowisk).

Z kolei część „Szukam pracy” została stworzona z myślą o osobach, które chcą znaleźć pracę lub przymierzają się do zmiany obecnej. Tu mogą zostawić swoje CV jako plik w formacie .doc lub .pdf. W dziale znajduje się też wyszukiwarka gotowych ofert zatrudnienia. Można je przeglądać według m.in. stanowisk, branż, województw i słów kluczowych. Dzięki temu osoby poszukujące zatrudnienia mogą znaleźć pracę zgodną ze swoimi preferencjami i kwalifikacjami. W dziale można zobaczyć też ostatnio zamieszczone oferty zatrudnienia.

- Zostawienie CV czy oferty pracy nic nie kosztuje, zajmuje kilka minut, a może dać dobrą pracę czy pomóc w znalezieniu fachowego pracownika - zachęca do korzystania z nowego działu Bartłomiej Niewiński, założyciel portalu Biznes-Klasa.pl - Warto zauważyć, że coraz częściej poszukuje się pracy i pracowników przez biznesowe portale społecznościowe. My idziemy z duchem czasu i chcemy ułatwić to zadanie wszystkim, którzy mają taką potrzebę. W nowym dziale staraliśmy się zebrać tu wszystkie informacje, które pomogą skutecznie znaleźć dobrą pracę lub pracownika.

Założyciel Biznes-Klasy dodaje, że nowy dział został zaprojektowany tak, aby był łatwy i przyjazny w użyciu. Zwraca też uwagę, że dział „Praca”, mimo że funkcjonalnością wcale nie odbiega od wiodących portali tego typu, jest w 100 procentach bezpłatny - czego nie można powiedzieć o wielu portalach, które pomagają w szukaniu pracy

To nie jedyna nowość na portalu - ostatnio zyskał on nową szatę graficzną. Dzięki zmianom portal jest bardziej przejrzysty, a korzystanie z niego znacznie łatwiejsze. Jednak najważniejszą zmianą, której nie widać, jest całkiem nowy silnik - dzięki niemu znacznie wzrosło bezpieczeństwo danych zamieszczanych przez użytkowników.

Przypomnijmy, że portal Biznes-Klasa.pl został stworzony przez firmę BV Kontakty Międzynarodowe, jednego z liderów polskiego e-biznesu. Firma działa od 1999 roku i pomaga w poszerzaniu kontaktów biznesowych i rynków zbytu - zarówno w kraju, jak i za granicą. Najbardziej znanym jej portalem jest OPENKontakt.com - najstarsza i największa w Polsce giełda biznes ofert, która obecnie liczy ponad 7,7 mln ofert i ma ponad 850 tysięcy użytkowników.

Sylwester Sacharczuk

Licencja: Creative Commons
0 Ocena