W przeciągu kilku ostatnich lat na polskim rynku finansowym pojawiła się nowa gałąź usług. Doradztwo finansowe stało się popularne w naszym kraju z uwagi na wiele względów. Najważniejszym z nich jest możliwość uzyskania pomocy w kwestiach finansowych przez zwykłego Kowalskiego.

Data dodania: 2009-04-14

Wyświetleń: 2112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Expander, Xelion, OpenFinance, WithMoney, GoldFinance. To zaledwie kilka z całego wachlarza firm oferujących usługi doradcze w kwestii finansów. Korzystają z nich zarówno indywidualne persony, jak też doświadczeni inwestorzy. Ta tendencja utrzymuje się na polskim rynku już od kilku lat. Oczywistym efektem takiej sytuacji był wybuch konkurencji, tak więc dziś firm doradczych jest całe mnóstwo. Pytanie - który doradca zajmie się mną w odpowiedni sposób i udzieli mi pomocy we wszystkich interesujących mnie kwestiach?

Tutaj na pierwszy plan wysuwa się historia sprawdzanej firmy. Klienci, dla których dany doradca finansowy pracował, ich referencje, a także aktualna sytuacja finansowa są najlepszym świadectwem skuteczności. Biorąc pod uwagę osoby, które skorzystały z usług danej firmy, nie trzeba przykładać dużej uwagi do zakresu pomocy, który został udzielony. Mało istotne jest czy dana firma pomagała w kwestii kredytów z dopłatami, hipotecznych czy inwestycji. Na pierwszym etapie wyboru własnego doradcy najważniejsza jest ogólna renoma danego przedsiębiorstwa. Dzięki takiej selekcji, szybko można oddzielić "ziarno od plewu" i przejść do kolejnego etapu weryfikacji skuteczności doradców danego przedstawiciela.

Po ogólnym rozejrzeniu się na rynku doradztwa i pośrednictwa finansowego, trzeba już więcej uwagi przyłożyć do konkretnej usługi, która jest w centrum zainteresowania. Jeżeli, na przykład, interesującym nas produktem jest doradztwo w kwestii wcześniej wspomnianego kredytu z dopłatami czy programu "Rodzina na swoim" trzeba sprawdzić co dane przedstawicielstwo oferuje. Co mówią osoby, które już są klientami danego doradztwa. Takie informacje bardzo często można znaleźć na stronie internetowej firmy, jednak najlepszym źródłem wiedzy tego typu są fora internetowe. Miejsca, w których byli klienci wypowiadają się swobodnie i opisują swoje doświadczenia związane z danym przedsiębiorstwem.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena