Artykuł na temat kont bankowych dla młodzieży. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kont bankowych, które rachunki młodzieżowe zasługują na uwagę.

Data dodania: 2009-03-31

Wyświetleń: 2379

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli jesteś niepełnoletni i zarabiasz lub dostajesz kieszonkowe oczywiste jest, że chciałbyś je trzymać na własnym koncie. Na szczęście już minęły czasy, gdy do banku nie było się po co wybierać bez dowodu osobistego. Teraz młodzi ludzie mogą przebierać w ofertach. By założyć konto bankowe potrzebujesz tylko jednego: mieć skończone 13 lat.

Posiadanie konta bankowego przez tak młodych ludzi jest doskonałą okazją, by nauczyć się czegoś nowego, możesz dostrzec także ich wygode i funkcjonalność. To tylko niektóre z zalet młodzieżowych kont bankowych. Umiejętność gospodarowania swoimi pieniędzmi to cenna cecha, której warto uczyć się od najmłodszych lat. Konto bankowe to najlepszy sposób na to, jak nauczyć się oszczędzać. Ale też i na to, jak mądrze zacząć poruszać się w realiach współczesnej gospodarki rynkowej. Wiedza o tym, jak korzystać z usług bankowych, przyda się Wam na długie, długie lata.

Nie zarabiasz?
Jedną z największych zalet bankowych kont internetowych jest to, że są prawie zupełnie darmowe. Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż młodzi ludzie mogą mieć problemy z comiesięcznymi wpłatami na konto. Stąd w ofercie banków comiesięczne wpływy na konto nie są wymagane lub ich wysokość nie przekracza kwoty kilkudziesięciu złotych.
Tylko niektóre banki pobierają miesięczne opłaty za prowadzenie konta. Opłata ta wynosi przeważnie do 3 złotych na miesiąc. Natomiast zupełnie bezpłatne prowadzenie konta w swojej ofercie ma np. mBank (izzyKonto).

Koszty prowadzenia rachunku
Przy wyborze konta bankowego należy zwracać uwagę nie tylko na opłaty za jego prowadzenie, ale także np. na ilość bezpłatnych usług świadczonych przez bank. Szukając więc odpowiedniego dla siebie konta, musisz zwrócić szczególną uwagę na ceny przelewów zewnętrznych, przelewy wewnętrzne (czyli czy przelewy dokonywane w ramach tego samego banku są darmowe). W przypadku, gdy zamierzasz wykonywać dużą liczbę przelewów na miesiąc, poszukaj banku, gdzie wprawdzie płaci się miesięczną opłatę za prowadzenie konta, ale przelewy są darmowe.
Istotna jest liczba bezprowizyjnych bankomatów, w których wypłatę gotówki wykonasz bez żadnych kosztów. W Polsce pierwszeństwo w tej kategorii ma bank PEKAO S.A. oraz Kredyt Bank. Oba banki mogą się pochwalić siecią około trzech tysięcy bezprowizyjnych bankomatów. Co ważne, większość banków oferuje swoim małoletnim klientom darmowe karty płatnicze.

Skończyłeś 18 lat?
Większość kont bankowych dla osób po 13. roku życia wygasa z dniem uzyskania pełnoletniości, jednak w niektórych bankach mając nawet 30 lat możemy ciągle korzystać z kont młodzieżowych.
Banki często przygotowują specjalne oferty dla studentów, które stają się coraz popularniejsze. Ich główną zaletę stanowią niskie koszty prowadzenia rachunku.
Ostatecznie wybór konta bankowego wcale nie jest tak prosty. Trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, które wpływają na atrakcyjność oferty, oraz które mają największe znaczenie dla nas. Na szczęście banki Zwracają coraz większą uwagę na młodych ludzi i coraz częściej przygotowują oferty z myślą o nich. Dzięki temu mnogość przeróżnych opcji jest bardzo duża. Zyskuje na tym bank, ale na pewno młodzież. Zatem decyzja należy właśnie do ciebie i jest uzależniona od tego w jaki sposób będziesz to konto użytkował. Pamiętaj, aby przed wyborem rozważyć do jakich celów, będziesz wykorzystywał konto w banku, następnie zapoznaj się z kilkoma ofertami i wybierz właśnie tą, która najbardziej pasuje do Twojego profilu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena