Profil Użytkownika

Dofinansowanie drogą do rozwoju energii odnawialnych w Polsce?

Rodzaj: Artykuł

Kto może korzystać z zestawów solarnych? Oczywiście wszyscy, ponieważ od niedawna staje się to bardzo popularny sposób pozyskiwania energii z odnawialnego źródła, jakim jest Słońce. A czymże spowodowana jest ta sława słonecznego systemu energetycznego? Tym, że część kosztów instalacji może pokryć dofinansowanie. 

Jak naładować telefon przy użyciu słońca?

Rodzaj: Artykuł

Większość społeczeństwa posługuje się technologią wymagającą ładowania elektrycznego. Jednak wraz z pojawieniem się kolektorów słonecznych weszła w życie możliwość wykorzystanie tej konstrukcji i w mniejszej wersji, wręcz kieszonkowej. Mowa o ładowarkach solarnych umożliwiających zasilanie telefonów komórkowych.

Jak wykorzystać moc wody?

Rodzaj: Artykuł

„Wszystko pochodzi z wody i wszystko jest wodą” - ta filozoficzna myśl Talesa z Miletu dobrze charakteryzuje idee wykorzystania wody do użytku energetycznego. Już starożytni Grecy dostrzegli taki potencjał i zaczęli wykorzystywać odwieczne źródła wody, a konkretnie siły jej spadku.

Woda - dziś i zawsze?

Rodzaj: Artykuł

Woda będąca cennym surowcem naturalnym jest nieodzownym składnikiem budulcowym ludzkiego ciała. Jednakże jej zasoby dramatycznie się kurczą. Czy grozi nam katastrofa naturalna z powodu jej deficytu? Czy należy ją oszczędzać?

Profil

Emil Dowda

Autor
Artykułów:
13
Kod partnerski:
/p:27402

Data urodzenia:
1970-02-05
Dołączył:
2012-08-23 16:26:44

Ostatnie logowanie:
12-09-2013