Opis najciekawszych miejsc turystycznych na 2009 rok.

Data dodania: 2009-03-20

Wyświetleń: 2153

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdego roku słynny przewodnik Lonley Planet publikuje listę najciekawszych miejsc do zobaczenia na nadchodzący sezon. Prezentuje nowe ciekawe propozycje ale także znane miejsca, dawno sprawdzone przez turystów. W tym roku pojawiło się kilka niespodzianek oraz przydatnych wskazówek dla wszystkich miłośników podróży. Poniżej znajduję się lista z krótkim opisem, być może któreś z tych miejsc będzie Waszym następnym celem podróży.

1.Zatoka Ognia, Tasmania

Białe plaże, szafirowe morze, lazurowe niebo – i nikogo, jak okiem sięgnąć. Zatoka Ogni, ukryty zakątek Tasmanii, gdzie znajdują się cudowne plaże, osłonięte lasami i zatoka ze skałami w jaskrawoczerwone plamy. Całkowita pustka i możliwość rozkoszowania się przepięknymi krajobrazami.

2. Kraj Basków, Hiszpania,Francja

Hiszpania i Francja od dawna znajdują się na liście najczęściej odwiedzanych krajów europejskich. Przepiękne widoki oraz niepowtarzalny klimat to ich niewątpliwy atut. Natomiast Kraj Basków to na pewno miejsce które warto uwzględnić podczas planowania przyszłych wakacji.

3. Chiloe , Chile

Chile to państwo o bardzo bogatej kulturze. W ostatnich latach pomimo szybkiego rozwoju udało się mieszkańcom tego pięknego kraju zachować jego wspaniałą tradycję. Chiloe jest doskonałym tego przykładem. Stara architekturą, mistyczne opowieści i magia tego miejsca żyje w doskonałej symbiozie w ciąż rosnącym tam rynkiem turystycznym.

4. Ko Tao, Tajlandia

Gdzie tylko nie spojrzysz soczysta zieleń, wspaniałe miejsca do nurkowania i szansa na kontakt z nietknięta przez rękę człowieka przyrodą. Nie bez przyczyny Ko Tao znajduje się na liście Lonley Planet. Szukający luksusu również znajdą tu coś dla siebie – Ko Tao słynne jest z przepięknych hoteli położonych nad samym oceanem.

5.Langwedocja, Francja

Langwedocja i Roussillon, dawniej dwie odrębne prowincje, zajmują obszar od Pirenejów na granicy z Hiszpanią, aż do ujścia Rodanu. Płaskie plaże i przybrzeżne laguny stanowią naturalną oprawę dla nadmorskich ośrodków wypoczynkowych, które co roku przyciągają miliony wczasowiczów. W głębi lądu leżą spalone słońcem ziemie, z których pochodzi połowa win stołowych produkowanych we Francji oraz pierwsze w sezonie brzoskwinie i czereśnie. Pomysłem na zwiedzenie Langwedocji jest przepłynięcie barką (nie jest potrzebny patent) np. po Canal du Midi.

6.Nam Ha, Laos

Kiedy myślimy o wakacjach Laos nie jest miejscem które od razu przychodzi nam do głowy. Jeżeli zdecydujemy się na podróż do Nam Ha na pewno nie będziemy zawiedzeni. Wędrówki po górach oraz marsz przez dżungle nie należą do łatwych, natomiast możliwość podziwiania tego pięknego miejsca jest warta włożonego wysiłku.

7.The Big Island, Hawaje

Kto nie chce choć raz w życiu zobaczyć Hawaii? To tu znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na ziemi. Urok „Dużej Wyspy” jest troszeczkę inny niż jej mniejszych odpowiedników. Z nadal aktywnymi wulkanami, plażami pokrytymi białym, czarnym i…zielonym piaskiem oraz zdecydowanie mniejszą ilością turystów przyciąga ludzi szukających spokoju i odrobiny wytchnienia a przy okazji jest tańsza niż pozostałe wyspy.

8.San Andreas i Providencia, Kolumbia

Kolumbia nie cieszy się dobrą reputacja jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w tym kraju. Natomiast dwie główne wyspy regionu San Andreas i Providencja to całkowicie spokojnie i bezpieczne miejsce. Czas spędzony tam na wędkowaniu, wspinaczce czy też nurkowaniu będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego

9.Svalbard, Norwegia

Norwegia jest popularnym miejscem na wakacje. Jednak region Svalbardu który jest prowincją już w…Arktyce nie jest już tak zatłoczony. Pełen ciemnych fiordów i tajemniczego krajobrazu może zachęcić miłośników niskich temperatur do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

10. Junan, Chiny

Miejsce gdzie znajduje się słynny szlak prowadzący przez Wąwóz Skaczącego Tygrysa. Jeżeli ktoś odwiedza Chiny po prostu musi to zobaczyć. To właśnie miejsce nazywane jest pierwszym zakrętem Jangtze, a skały, które zmieniły bieg rzeki w gruncie rzeczy zmieniły bieg historii świata, powodując, że rzeka nawodniła południowe rejony Chin, umożliwiając rozwój cywilizacji chińskiej.

Loading...
Hide notes
Licencja: Creative Commons
0 Ocena