Opis atrakcyjnego jeziora Bohinj na Słowenii. Ciekawa wycieczka i propozycja wyjazdu.Atrakcje turystyczne regionu

Data dodania: 2009-04-16

Wyświetleń: 3360

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Chciałbym aby ta wiosna wreszcie przyszła” - usłyszałem dzisiaj rano stojąc w kolejce. I jest to chyba życzenie większości z nas. Zima była naprawdę piękna ale już dość! Czas na wiosnę!

Nie ma nic lepszego niż ocieplenie, dłuższy dzień, promienie słońca oraz zapach kwitnących kwiatów wypełniający płuca. Dlatego przez następnych kilka dni będziemy prezentować Wam miejsca w Europie które najlepiej odwiedzać właśnie w okresie wiosennym Zarezerwujcie sobie chwile wolnego i wyruszcie na wycieczkę do świata kolorów i cudownych zapachów . Dzisiaj zapraszamy do Słowenii nad Jezioro Bohinj

Jezioro Bohinj , Słowenia

Najbardziej słynnym miejscem na Słowenii jest Jezioro Bled, ze swoim zamkiem oraz położoną na wodzie kaplicą gdzie można uderzyć w dzwon i prosić Panią Jeziora o spełnienie życzenia. Bled jest bardzo atrakcyjnym miejscem lecz niestety bywa tam bardzo tłoczno, są okresy że przyjeżdża tam 5000 osób dziennie.

Natomiast prawdziwą perełką, w szczególności wiosną jest położone pomiędzy szczytami Alp Julijskich jezioro Bohinj. To największe jezioro polodowcowe w Słowenii. Nie ma tu tak wielu turystów a piękne ośnieżone górskie szczyty są na wyciągniecie ręki. W Maju łąki są pokryte taką ilością kwiatów że miejscowi ozdabiają nimi swoje domy oraz….dodają je do potraw.

W dniach 23.05-6.06 ma tu miejsce Międzynarodowy Festiwal Dzikich Kwiatów na którym prezentowane są dawne techniki zbierania i pielęgnacji roślin oraz warsztaty kulinarne podczas których można poznać przepisy na dania w których wykorzystywane są kwiaty rosnące na górskich zboczach.

Festiwal to tylko jedna z wielu atrakcji tego regionu, polecam wypożyczenie łodzi i rejs po jeziorze. Nasza wycieczka nie zostanie zakłócona żadnym odgłosem silnika gdyż całe jezioro objęte jest zakazem używania łodzi motorowych. Leśna ścieżka biegnąca wokół brzegu doprowadzi nas do kolejki która wywiezie nas na szczyt Vogel skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na pobliskie góry. W pobliżu znajduje się również wodospad Savica, który w czasie wiosennych roztopów jest tak duży że aby zobaczyć go z bliska niezbędna jest wodoodporna kurtka. Słowenia czeka na Was!
Licencja: Creative Commons
2 Ocena