Często spotykam ludzi, którzy chcąc zaistnieć w Internecie postanawiają zakupić lub założyć sobie konto strony www z obsługą PHP i bazy danych MySQL. Oczywiście aby zaoszczędzić koszty stworzenia swojej własnej strony internetowej postanawiają skorzystać z darmowego oprogramowania. Często takie pomysły przeradzają się w pomysły na zarobienie pieniędzy.

Data dodania: 2009-01-14

Wyświetleń: 2201

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Programowanie aplikacji Open Sourcewymaga jednak pewnej wiedzy i doświadczenia. Zmiana już istniejących elementów oprogramowania lub pozornie proste dostosowanie ich do własnych potrzeb wydaje się prosta. Okazuje się bowiem po jakimś czasie, że zmiany nie są takie proste i najlepiej byłoby je zlecić innej firmie specjalizującej się właśnie w programowaniu na zamówienie. W takiej sytuacji najlepiej poszukać firmę, które ma doświadczenie w tego typu usługach, ale również niejako wyrosła z tej społeczności. Często takie właśnie firmy poza tylko i wyłącznie realizacją zamówień dla klientów rozwija swoje własne aplikacji i dzięki temu posiada odpowiednie doświadczenie. Skuteczność i szybkość wynikająca ze znajomości technik programowania to klucze do realizacji projektów informatycznych na indywidualne zamówienie klienta, czyli tzw. dedykowany rozwój oprogramowania.
Oczywiście są firmy, które tylko i wyłącznie dostarczają rozwiązania komercyjne, które w rzeczywistości okazują się znacznie bardziej kosztowne w wyprodukowaniu i późniejszym utrzymaniu.

Z jakimi problemami możemy się spotkać w trakcie realizacji naszego przedsięwzięcia?

Programowanie aplikacji web w oparciu o dostępne pakiety programistyczne dostępne w Internecie wymaga bardzo dużego obeznania z tematem. Chodzi o znajomość tematów związanych z metodyką przygotowywania aplikacji Open Source. Świat ten bowiem rządzi się swoimi regułami i zasadami.
W sieci Internet znajdziemy bardzo dużo dokumentacji na temat rozmaitych projektów jednak największym wyzwaniem jest umiejętność połączenia wiedzy z kilku projektów i dokonanie integracji oprogramowania tak by wszystkie komponenty zadziałały i skutecznie komunikowały się między sobą.
Całość projektu wymaga odpowiedniego zarządzania i koordynacji wszystkich działań. Do tego potrzebujemy profesjonalnego zarządzania projektami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena