Jedną z ważnych decyzji, którą musi podjąć każda para narzeczonych podczas organizacji ślubu i wesela jest wybór sali. Konkretnych obiektów jest wiele - przeróżne restauracje, zajazdy, hotele, dworki, domy weselne, strażnice oraz karczmy i najlepiej zacząć od zastanowienia się nad tym jak wyobrażamy sobie samą zabawę.

Data dodania: 2009-01-12

Wyświetleń: 2762

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedną z ważnych decyzji, którą musi podjąć każda para narzeczonych podczas organizacji ślubu i wesela jest wybór sali. Konkretnych obiektów jest wiele - przeróżne restauracje, zajazdy, hotele, dworki, domy weselne, strażnice oraz karczmy i najlepiej zacząć od zastanowienia się nad tym jak wyobrażamy sobie samą zabawę

Pierwsza możliwość to elegancki bal, a więc pałac lub dworek, a w nim piękna sala, kryształowe żyrandole, okrągłe stoły, zdobione krzesła, bajeczne dekoracje i srebrna zastawa. Atmosfera godna pary królewskiej, ale warto też skonfrontować taki wystrój z osobami, które razem z nami będą świętować ten wyjątkowy dzień ślubu. Może dziadek będzie zbyt wystraszony żeby przekroczyć próg lub, nie daj Boże, drużba w przypływie radości zechce pohustać się na drogim żyrandolu. Pamiętajmy, że to nie sala weselna ma być w centrum zainteresowania, a przyjęcie weselne organizuje się z myślą o gościach i ich dobrej zabawie.

Druga możliwość to weselna biesiada, a jej miejsce akcji to karczma góralska cała w drewnie z kominkiem i drewnianymi kwadratowymi stołami - najlepiej połączonymi w podkowę. Do tego weselne menu zawiera pieczonego prosiaka, wiejski stół i beczułkę piwa. Dziadek będzie się czuł pewniej, a szalony drużba co najwyżej poparzy się w kominku. Aby znaleźć taki lokal na wesele warto wybrać się samochodem za miasto i zahaczyć o mijane zajazdy i karczmy po drodze.

Ostatnia opcja to impreza. W ostatnich latach jest to coraz popularniejsza forma wesela, na którym młoda para najpierw udaje się na weselny obiad w towarzystwie najbliższej rodziny, a następnie wymyka się do klubu i tam w towarzystwie znajomych bawi się przez całą noc. Możliwości na udane wesele jest wiele, a konretnych sal weselnych jeszcze więcej. W jakimkolwiek miejscu świetowany byłby dzień ślubu i wesela, pamiętajmy też, że nieważne gdzie, a ważne z kim.
Licencja: Creative Commons