Wykończenie dachu musi być w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ze względu na to, że pokrycie jest widoczne już z poziomu terenu wokół budynku, materiał użyty do jego stworzenia powinien mieć wysoce estetyczny wygląd.

Data dodania: 2024-02-12

Wyświetleń: 121

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Z czego powinno składać się wykończenie dachu?

W obecnie występujących warunkach atmosferycznych pokrycie dachowe nie jest już narażone tylko na działanie opadów deszczu i śniegu. Wykończenie połaci coraz częściej bywa też poddawane działaniom huraganowego wiatru i opadów gradu.

Jakie elementy wchodzą w skład wykończenia dachowego?

Wbrew pozorom wykończenie dachowe jest złożonym systemem. Ze względu na narażenie połaci dachowych na działanie trudnych warunków eksploatacyjnych zewnętrza powierzchnia szczytowej przegrody, oprócz zasadniczych elementów pokrycia, musi być wyposażona w niezbędne elementy uzupełniające i akcesoria. Zadaniem dodatkowych elementów jest przede wszystkim zapewnienie pełnej szczelności połaci oraz osiągniecie efektownego efektu wizualnego między innymi w miejscach zakończeń połaci i strefach przejścia przez ich płaszczyznę pionowych elementów.

Jeśli szukasz wykończenia dachowego o najwyższych parametrach użytkowych, wejdź na https://www.wienerberger.pl/produkty/dachowki-ceramiczne-i-akcesoria-koramic/akcesoria-systemowe-koramic/pas-nadrynnowy.html. Znajdziesz tam wiele dachówek ceramicznych oraz akcesoriów niezbędnych do stworzenia funkcjonalnych połaci. Zastosowanie na dachu kompatybilnych elementów wykończeniowych o najwyższych parametrach użytkowych umożliwia wykonanie pokrycia charakteryzującego się maksymalną trwałością i estetycznym wyglądem.

Z czego wynikają wysokie parametry użytkowe ceramiki dachowej?

Dachówki ceramiczne to wykończenie dachowe o najwyższej funkcjonalności. Pokrycie tego typu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i sztywnością, dzięki czemu nie jest podatne na obciążenia o charakterze punktowym. Biorąc pod uwagę intensywność opadów gradu występujących w ostatnim czasie w naszej strefie klimatycznej, można uznać to za bardzo cenną cechę. Warto także zauważyć, że wykończenie dachowe w postaci dachówek ceramicznych jest odporne na odkształcenia wywołane naciskiem człowieka wykonującego na danej połaci wymagane czynności przeglądowo-konserwacyjne.

Wysoka gęstość dachówek z ceramiki przekładająca się na duży ciężar sprawia, że nacisk wywierany na dach przez pojedynczy element pokrycia jest większy niż siła porywu wiatru. Dzięki temu tego typu wykończenia są odporne na zerwanie przez wiatr.

Proces produkcyjny dachówek ceramicznych polegający na wypalaniu masy na bazie gliny sprawia, że gotowe elementy pokryciowe są odporne na nasiąkanie wodą oraz cykliczne zamrażanie i rozmrażanie. Nie można także zapomnieć, że dachówki ceramiczne to najtrwalszy rodzaj wykończenia pod względem parametrów wizualnych. Pokrycie tego typu zachowuje niezmiennie estetyczny wygląd przez wiele dziesiątek sezonów użytkowania budynku.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena