W dzisiejszych czasach inwestorzy chcą jak najszybciej wybudować dom jednorodzinny lub jakikolwiek inny budynek. Powiedzenie "czas to pieniądz" nie jest w przypadku planowania i realizowania inwestycji przesadne. Sposobem na zaoszczędzenie czasu jest korzystanie z płyt fundamentowych. W artykule wyjaśniamy, dla kogo polecana jest płyta fundamentowa wykonawcy i dlaczego jest ona lepszym wyborem niż tradycyjne ławy fundamentowe. 

Data dodania: 2023-08-01

Wyświetleń: 81

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dla kogo płyta fundamentowa wykonawcy?
  1. Kto powinien zdecydować się na płytę fundamentową?
  2. Jakie zalety ma płyta fundamentowa wykonawcy?
  3. Płyty fundamentowe, czyli budowa domu na trudnych gruntach

Każdy budynek musi mieć solidne fundamenty. Stosowanie tradycyjnych fundamentów jest powszechne, przy czym coraz więcej osób chce wykorzystywać zalety płyty fundamentowej. Z budową płyty fundamentowej jest tak, że nie można podjąć się tego zadania w sposób samodzielny. Musi to być płyta fundamentowa wykonawcy. Trzeba mieć świadomość, że wszystkie przyłącza muszą być dokładnie rozplanowane, gdyż później nie da się skorygować ich rozkładu. Inwestorzy mogą zawsze liczyć na indywidualne podejście — budowa płyty fundamentowej odbywa się pod ich potrzeby. Pod względem cenowym płyty fundamentowe mogą wyjść taniej od tradycyjnych ław fundamentowych, na dodatek innowacyjna technologia pozwala na dużo szybsze zbudowanie domu. Przy płycie fundamentowej czas oczekiwanie na jej powstanie wynosi zazwyczaj do 7 dni. Zwykłe fundamenty powstają dużo dłużej — w zależności od ekipy prace mogą trwać kilka tygodni lub kilka miesięcy. Płyta fundamentowa jest polecana między innymi pod budowę domów energooszczędnych. 

Kto powinien zdecydować się na płytę fundamentową?

Płyta fundamentowa to korzystne rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą uniknąć głębokich robót ziemnych pod tradycyjne fundamenty. W przypadku płyt fundamentowych wybudowanie piwnicy nie będzie możliwe, więc trzeba się liczyć z opcją dobudowania budynku gospodarczego, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Z płytą fundamentową jest tak, że stanowi ona warstwy izolacji termicznej. Nie będzie problemów z przenikaniem wilgoci, co oznacza dom wolny od pleśni i grzybów. Tak więc każdy może wybrać tego rodzaju płytę, zwłaszcza jeśli planuje budowę energooszczędnych domów. Osoby zastanawiające się nad tematem ogrzewania podłogowego muszą je uwzględnić w ostatecznym projekcie płyty. 

Jakie zalety ma płyta fundamentowa wykonawcy?

Płyta fundamentowa umożliwia budowę domu nawet na trudnym podłożu. Może chodzić na przykład o wysoki poziom wód gruntowych lub o niskie paramenty nośne gruntu. Czas budowy płyty wynosi kilka dni. Dzięki płycie ryzyko nierównomiernego osiadania jest zminimalizowane. Budynek staje się bardziej wytrzymały. Płyta stanowi izolację termiczną. Nie wytwarzają się mosty termiczne. Płyta fundamentowa nie dopuszcza do zawilgocenia budynku. Każdy doświadczony inwestor wie, jak trudna jest walka z wilgocią. Wysoka jakość wykonania płyty fundamentowej idzie w parze z wieloletnią gwarancją. Bez względu na sposób ogrzewania, korzyścią będą niższe koszty eksploatacji. 

Płyty fundamentowe, czyli budowa domu na trudnych gruntach

Inwestor może sobie upodobać działkę w pięknej okolicy, przy czym może rozczarować się warunkami, które nie będą sprzyjające dla budowy domu. Na szczęście nie musi rezygnować z zakupu działki. Może planować prace budowlane, zaczynając od zlecenia budowy płyty fundamentowej pod swoje indywidualne potrzeby. Dla inwestora będzie to nie tylko oszczędność czasu, ale i uniknięcie stresujących sytuacji. Jedyny teren, jaki powinno się wykluczyć, to skarpy. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena