Piwa bezalkoholowe z roku na rok cieszą się na rynku coraz większą popularnością. W roku 2021 stanowiły już niemal 6% piwnego rynku w Polsce. Chętnie sięga po nie aż 60% dorosłych Polaków. W czym tkwi ich fenomen? Jakie są ich największe zalety?

 

 

Data dodania: 2023-06-29

Wyświetleń: 103

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego piwa bezalkoholowe podbijają rynek?

Piwa bezalkoholowe - trunek dla wszystkich

Jeszcze kilkanaście lat temu piwa bezalkoholowe były uważane za trudne jedynie dla kobiet. Konsumenci narzekali na to, że w smaku nie przypominały one piwa. Jednak w ostatnim czasie uległo to zmianie. Dzisiaj stworzyć można piwo bez alkoholu, które nie traci nic ze swojego wyjątkowego smaku. 

Piwa bezalkoholowe w sprzedaży dostępne są w wielu wariantach smakowych do wyboru. Widać to doskonale na przykładzie oferty sklepu internetowego https://www.bezalkoholove.com/piwo-cydr-inne-bezalkoholowe. Sporą popularnością cieszą się zarówno smaki owocowe (jabłko, wiśnia, mango), jak i klasyczne. 

Co ciekawe, jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przypuszczał, że piwa bezalkoholowe staną się tak chętnie kupowane. Czy jest to tylko chwilowa moda? Raczej nie bo konsumentom zależy coraz częściej nie na alkoholu, ale na smaku. 

Dlaczego Polacy sięgają po piwa bezalkoholowe?

Konsumenci wybierają trunki bezalkoholowe, bo chcą się zdrowo odżywiać. Przepadają za smakiem piwa, ale jednocześnie nie chcą obciążać organizmu procentami. Poza tym sporo jest kierowców, którzy na spotkania towarzyskie udają się samochodem. Piwa bezalkoholowe królują dzisiaj na grillach i imprezach różnego rodzaju. 

Piwa 0% stały się już normą także w lokalach gastronomicznych. Dzisiaj trudno jest spotkać restaurację, która nie serwuje takich trunków. W końcu chyba nikt nie lubi negatywnych konsekwencji związanych z piciem alkoholu. 

Dlaczego warto sięgać po piwa bezalkoholowe?

Piwa bezalkoholowe pić można w zasadzie bez żadnych konsekwencji. Nie zawierają one alkoholu, a więc nie mają szkodliwego wpływu na organizm. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby później wsiąść za kierownicę swojego samochodu. Piwo 0% pić mogą sportowcy czy osoby wykonujące swoje obowiązki zawodowe.

Warto też wspomnieć o tym, że piwo bezalkoholowe ma doskonałe właściwości nawadniające. Jego wypicie po treningu pozytywnie wpływa na nawodnienie organizmu. Dla porównania klasyczne piwa odwadniają, bo zawierają alkohol o właściwościach moczopędnych. Poza tym piwa bezalkoholowe są mniej kaloryczne od swych alkoholowych odpowiedników. Zawierają zazwyczaj dwa razy mniej kalorii. Jednocześnie smakować mogą naprawdę doskonale.Licencja: Creative Commons
0 Ocena