Bramy przesuwne strzegą dostępu do posesji, gwarantując bezpieczeństwo na jej terenie. Są eleganckie i bardzo łatwe w użyciu. Uruchamia je silnik elektryczny, a bardzo często wyposażone są w różnego rodzaju czujniki i fotokomórki. Nowoczesne rozwiązania sprawdzają się nie tylko w domowym ogrodzie, ale także bardzo często chronią dostępu do zakładów produkcyjnych, czy magazynów. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy taka brama ulegnie awarii. 

Data dodania: 2023-04-18

Wyświetleń: 127

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Problem z bramą przesuwną - Co sugeruje producent wózków do bram przesuwnych?

Co robić w sytuacji usterki? Warto sprawdzić wskazówki, które podpowiada producent wózków do bram przesuwnych.

  1. Brama przesuwna nie chce działać
  2. Przyczyny awarii bramy przesuwnej
  3. Co podpowiada producent bram przesuwnych?

1. Brama przesuwna nie chce działać

Przede wszystkim należy pamiętać, że płacąc za bramę, zyskujemy także gwarancję. Oznacza to więc, że przed podjęciem próby samodzielnej naprawy usterki, warto skorzystać z serwisu, który powinien usunąć awarię. Jest to ważne również ze względu na fakt, że jeśli nie uda nam się naprawić usterki samodzielnie, umowa gwarancyjna może przestać działać.

2. Przyczyny awarii bramy przesuwnej

Bramy przesuwne mogą różnić się od siebie, jednak awarie wyglądają zwykle bardzo podobnie. Przed zgłoszeniem usterki, warto dokładnie sprawdzić, czy na drodze bramy lub w szynach nie pojawiła się przeszkoda, na przykład kamień. Może również dojść do tego, że nagromadzone błoto i żwir sprawią, że rolki nośne stracą możliwość płynnego poruszania. W pierwszej kolejności należy więc usunąć wszelkie zanieczyszczenia, mogące hamować mechanizm bramy.

To oczywiście tylko jedna z możliwych przyczyn źle działającej bramy. Okazuje się, że przyczyną może być także źle działający wózek jezdny. Wykorzystywane w montażu bram wózki stanowią bardzo ważny element całego funkcjonowania bramy przesuwnej. Natomiast prowadnice, z których wykonane są bramy nie są idealne. Mogą skręcić się już po kilku miesiącach, co w połączeniu z wadliwym wózkiem może prowadzić do awarii.

3. Co podpowiada producent bram przesuwnych?

Producent wózków do bram przesuwnych podpowiada, że zarówno rozwiązaniem problemu, jak i jego zapobieganiem, może być wymiana klasycznych wózków ze sztywno zamontowanymi rolkami na specjalnie zaprojektowane niezawodne modele. Zastosowane w nich dwa skrętne i niezależne przeguby na rolkach prowadzących pozwalają na zupełne zniwelowanie problemu zacinającej się bramy. Polecane przez producenta wózki dostępne są w firmowym sklepie internetowym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena