Oryginalna przecinarka taśmowa do metalu to wysokiej jakości sprzęt, który wykorzystywany jest do szybkiego i efektywnego przecinania nawet bardzo twardych materiałów. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów przecinarek taśmowych, które różnią się nie tylko ceną i wymiarami, ale również sposobem działania.

Data dodania: 2023-04-07

Wyświetleń: 114

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę wybierając przecinarkę taśmową do metalu?

Przecinarki automatyczne czy półautomatyczne?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają niezawodne przecinarki automatyczne. Jest to idealny wybór dla tych osób, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na niespotykaną precyzję cięcia. Nowe maszyny wyposażone są przez producentów w wiele przydatnych funkcjonalności. Mowa tutaj między innymi o automatycznym podawaniu materiału, czy też o rewelacyjnym chłodziwie. Ze względów bezpieczeństwa warto postawić na urządzenia, które posiadają blokadę imadła.

Przecinarki automatyczne zaprojektowane są w taki sposób, aby samodzielnie podawać chłodziwo i po przycięciu materiału powrócić do punktu wyjścia. Dzięki specjalnym czujnikom opisywane urządzenia są w stanie kontrolować cyfrowo nie tylko jakość, ale również długość wykonywanego cięcia.

Wbrew pozorom dużym zainteresowaniem cieszą się także przecinarki półautomatyczne. Jak sama nazwa wskazuje urządzenia tego typu w połowie pracują automatycznie, a w połowie w trybie ręcznym. Każde z wymienionych urządzeń ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.


Najważniejsze parametry cięcia metalu

Aby wybrać najlepszą przecinarkę taśmową do metalu warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry cięcia. Ogromną rolę odgrywa prędkość przesuwu taśmy. Parametr ten przez większość producentów podawany jest w metrach na minutę, dzięki czemu można szybko porównać wszystkie urządzenia dostępne na rynku. Prędkość przesuwu taśmy w dużym stopniu zależy głównie od gatunku materiału, czy też od rodzaju przekroju. Jak łatwo się domyśli im większa jest twardość materiału tym oczywiście mniejsza jest prędkość przesuwu taśmy.

Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest posuw, czyli nic innego jak siła nacisku przecinarki taśmowej na materiał. Cienkościenne profile metalowe lub cięte rury nie wymagają dużego nacisku. Inaczej wygląda jednak sytuacja jeżeli weźmiemy pod uwagę metalowe materiały o dużym przekroju.

Dobra przecinarka taśmowa do metalu powinna posiadać również wysokiej jakości piłę. Oprócz materiału warto zwrócić uwagę na kształt piły, a dokładniej mówiąc na wielkość i rozmieszczenie poszczególnych zębów.

Przecinarki taśmowe do metalu znajdziesz w ofercie TOP Poręba

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena