Poznaj pięć najważniejszych powodów, dla których warto postawić na deski kompozytowe podczas budowy tarasu, balkonu lub elewacji i wybierz to, co najlepsze.

Data dodania: 2023-04-05

Wyświetleń: 165

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pięć powodów, dla których warto postawić na deski kompozytowe podczas budowy tarasu, balkonu lub elewacji

Deski kompozytowe – właściwości

Deski kompozytowe to rodzaj materiału do deskowania wykonany z połączenia włókien drzewnych, tworzywa sztucznego i czasami również innych materiałów. Zarówno włókna drzewne, jak i tworzywa sztuczne mogą pochodzić z recyklingu. Materiały te są mieszane razem i formowane w deski, które mogą być wykorzystywane do budowy tarasów, ogrodzeń i innych zastosowań zewnętrznych.

Deska tarasowa plastikowa stanowi łatwą w utrzymaniu, trwałą i przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnej deski tarasowej. Jest odporna na warunki atmosferyczne, gnicie i uszkodzenia spowodowane przez owady, nie odkształca się, nie pęka i nie odpryskuje tak jak drewno. Nie wymaga również regularnego bejcowania lub zabezpieczania jak drewno, co sprawia, że jest łatwiejsza w konserwacji.

Deski kompozytowe są dostępne w wielu kolorach i fakturach, i mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby imitować efekt naturalnego drewna. Można je instalować przy użyciu tradycyjnych metod, a także ciąć, wiercić i mocować w taki sam sposób jak drewno. Deski kompozytowe stają się coraz bardziej popularne w zastosowaniach zewnętrznych, takich jak tarasy, patia, balkony, a nawet jako okładziny elewacji budynków. A teraz zastanówmy się dlaczego.

Pięć powodów, dla których warto postawić na deski kompozytowe

Oto pięć powodów, dla których deski kompozytowe stanowią doskonały wybór do zastosowania na tarasach, balkonach i elewacjach:

Trwałość

Deski kompozytowe są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, gnicie i uszkodzenia spowodowane przez insekty. Ponadto kompozyt nie odkształca się, nie pęka i nie odpryskuje jak tradycyjne drewno, co sprawia, że jest to opcja niewymagająca konserwacji, która może przetrwać dziesiątki lat.

Niskie koszty utrzymania

Deski kompozytowe są praktycznie bezobsługowe. W przeciwieństwie do drewna nie wymagają regularnego malowania ani konserwowania, aby zachować dobry wygląd. Wystarczy tylko okresowo czyścić je, aby usunąć brud i zanieczyszczenia.

Estetyka

Deski kompozytowe są dostępne w różnych kolorach i fakturach, więc możesz wybrać styl, który dopełni projekt Twojej nieruchomości. Dodatkowo kompozytowe deski tarasowe mogą być zaprojektowane tak, aby imitować wygląd i wrażenie użytkowania naturalnego drewna, dzięki czemu można cieszyć się pięknem drewna bez konieczności konserwacji.

Bezpieczeństwo

Deski kompozytowe są zabezpieczone przed poślizgnięciami a na materiale kompozytowym nie tworzą się drzazgi, co czyni je bezpieczniejszą opcją dla przestrzeni zewnętrznych, takich jak tarasy i balkony.

Ekologia

Wiele marek kompozytowych desek tarasowych wykorzystuje do produkcji swoich produktów materiały pochodzące z recyklingu, takie jak plastik i włókna drzewne, co zmniejsza ilość odpadów, które trafiają na wysypiska śmieci. Dodatkowo, deski kompozytowe nie wymagają stosowania szkodliwych substancji chemicznych, jak w przypadku tradycyjnych impregnatów do drewna, dzięki czemu są bardziej j przyjazną dla środowiska opcją.

Deski kompozytowe – podsumowanie

Podsumowując, deski kompozytowe nie ustępują drewnu pod względem walorów estetycznych, a przy tym stanowią łatwiejszą w konserwacji i trwalszą opcję na Twój taras, balkon lub elewację.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena