Praca w zawodzie spawacza nie należy do najłatwiejszych. Osoba trudniąca się tą profesją musi wykazywać się sprawnością manualną i niebywałą precyzją. Do niewielkich robót nie trzeba ogromnych narzędzi. W przypadku cięższych elementów, do wykonania pracy niezbędny jednak będzie specjalistyczny sprzęt, a mianowicie pozycjonery spawalnicze. Sprawiają one, że spawanie staje się nie tylko szybsze i prostsze, ale także o wiele bezpieczniejsze.

Data dodania: 2023-03-23

Wyświetleń: 134

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pozycjonery spawalnicze – co warto o nich wiedzieć?

Pozycjoner spawalniczy – czym jest?

Pozycjoner spawalniczy to sprzęt, który zdecydowanie ułatwia pracę spawaczom. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość ustawienia obiektu do spawania w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu dostanie się do trudno dostępnych miejsc jest o wiele łatwiejsze, co ma wpływ na jakość wykonania pracy, a także na stopień zaawansowania prac, jakie możemy wykonać. Przy pomocy tego urządzenia, można ułożyć obiekty w odpowiedni sposób nawet o bardzo dużych gabarytach, co sprawia, że twoja działalność może być rozszerzona o inny rodzaj klientów. Wykorzystanie pozycjonera spawalniczego to nie tylko precyzja i wygoda, ale także oszczędność czasu. Na rynku znajdziesz różne modele pozycjonerów spawalniczych. Jeśli jesteś zainteresowany pokazem ich możliwości, możesz skorzystać z pokazu, który oferuje wielu producentów tego typu sprzętu.

Manipulatory spawalnicze – ułatwienie pozwalające na precyzyjną pracę

Niewątpliwie manipulatory spawalnicze ułatwiają manewrowanie przedmiotem, który zostaje poddany obróbce. Pozwalają one na obracanie lub pochylanie go, a niekiedy nawet umożliwia obie te funkcje. Przykładowo, stół obrotowy porusza się w dowolnym kierunku przy zadanej prędkości, zaś pozycjoner spawalniczy dodatkowo rusza się także w płaszczyźnie pionowej, co umożliwia pochylenie, dzięki czemu manipulatory spawalnicze są wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych. Mogą służyć także do podgrzewania, napawania, śrutowania, cięcia gazowego, a nawet malowania. Manipulatory spawalnicze można dopasować nie tylko do płaskich elementów, ale także do cylindrycznych, co jest ich niewątpliwą zaletą. Są także alternatywą do przemieszczania detali przy pomocy suwnic.

Zalety pozycjonerów spawalniczych – dlaczego warto zainwestować w ten sprzęt?

Optymalizacja pracy, możliwość podejmowania nowych wyzwań i rozwój firmy są ważne dla każdego przedsiębiorcy. Niewątpliwie w osiągnięciu tych celów będą pomocne pozycjonery spawalnicze. Do ich największych zalet zdecydowanie należy skrócenie czasu obróbki obiektu, gdyż dzięki nim łatwiej dostać się spawaczowi do trudno dostępnych miejsc. Proces przebiega o wiele sprawniej i jest wygodniejszy dla spawacza dzięki bardziej komfortowemu ustawieniu. Praca przy spawaniu jest także o wiele bezpieczniejsza, o ile oczywiście zostaną przestrzegane wszelkie przepisy BHP. Dzięki pozycjonerom spawalniczym, można pracować nie tylko nad małymi elementami, ale również nad wielkimi i ciężkimi. Kolejną zaletą będzie także powtarzalność produkcji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena