Sprawdź, które akcesoria do smartfonów cieszą się największą popularnością i wybierz te, które rzeczywiście mogą Ci się przydać, ułatwiając ich użytkowanie.

 

Data dodania: 2023-03-17

Wyświetleń: 287

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najlepsze akcesoria, ułatwiające korzystanie ze smartfonów

Najpopularniejsze akcesoria używane przez użytkowników smartfonów

Smartfony są obecnie jednymi z najistotniejszych urządzeń, z jakich korzystamy w ciągu dnia. Nawet samochody, telewizory, czy coraz częściej – komputery – ustępują telefonom pod względem czasu, jaki przy nich spędzamy. Dlatego, jeżeli ktoś regularnie korzysta ze swojego telefonu i zdaje sobie sprawę z istoty roli, jaką odgrywa w jego życiu, to powinien odpowiednio o niego zadbać lub wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które jeszcze bardziej uprzyjemnią jego użytkowanie. Bez względu na to, czy ktoś wykorzystuje go na gry hazardowe na prawdziwe pieniądze, czy przegląda YouTube, TikToka lub media społecznościowe –  zawsze znajdą się takie akcesoria, które mogą uprzyjemnić te czynności.

W niniejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze, najczęściej wykorzystywane akcesoria do smartfonów, wraz z krótkim objaśnieniem ich możliwości, aby każdy mógł sam ocenić, czy coś takiego jest mu potrzebne, czy nie.

Powerbank

Smartfony nieustannie stają się coraz potężniejszymi narzędziami, które mocą obliczeniową często dorównują komputerom. Żeby takie urządzenie mogło działać na pełnych obrotach, potrzebuje odpowiedniego akumulatora i tutaj pojawia się problem. Nie opracowano jeszcze lepszego sposobu magazynowania energii, niż standardowe baterie, które od lat lądują w smartfonach. Dlatego średnia długość działania baterii spadła z nawet 2 tygodni do 1 dnia, przy umiarkowanym użytkowaniu. Jeżeli ktoś ma intensywny dzień lub lubi pograć na telefonie, to bateria nie wytrzyma dłużej niż jeden dzień. Kiedy jest się poza domem, może pojawić się problem z zasilaniem telefonu…

Wtedy z ratunkiem przychodzi powerbank, czyli mówiąc prostym językiem, dodatkowa bateria z funkcją ładowania. Powerbank to proste urządzenie, które objętościowo często przypomina telefon i mieści w sobie nawet kilkakrotnie więcej energii niż bateria telefonu. Dlatego łącząc je kablem, można nawet kilkukrotnie wydłużyć żywotność baterii. To podstawowe akcesorium dla wszystkich tych, którzy regularnie wyjeżdżają i dużo korzystają z telefonu. Cena powerbanku to od 50 do 100 zł.

Etui, case’y, folie oraz szkło ochronne

Dzisiejsze telefony są tworzone z wytrzymałych tworzyw, a ekrany zawsze są chronione nowoczesnym szkłem o podwyższonej wytrzymałości na zarysowania i pęknięcia. Mimo wszystko, kiedy na ekranie znajduje się kolejne rysy, a telefon przestaje być aż tak atrakcyjny, pojawia się myśl, żeby go jakoś zabezpieczyć.

Tutaj z pomocą przychodzą różne formy ochrony:

  • Case – proste (najczęściej) silikonowe zabezpieczenie, które skutecznie amortyzuje uderzenie telefonu, eliminując praktycznie do zera prawdopodobieństwo uszkodzenia w przypadku upadku.
  • Etui – bardziej zaawansowana forma ochrony, która obejmuje cały telefon – najczęściej z dodatkową klapką zabezpieczającą ekran urządzenia.
  • Folie ochronne – łatwa w aplikacji, praktycznie niezauważalna folia, która zabezpiecza ekran przed uszkodzeniami i zarysowaniami.
  • Szkło hartowane – bardziej widoczne od folii dodatkowe szkło, które przyjmuje na siebie impet ewentualnego uderzenia.

Każdy ma swoje preferencje. Niektórzy wybiorą folię, która praktycznie w ogóle nie ingeruje w oryginalny wygląd telefonu, a inni zdecydują się na etui, które całościowo zabezpieczy im telefon. Warto zaznaczyć, że można połączyć case/etui z folią/szkłem.

Ładowarki

W dobie błyskawicznie rozładowujących się baterii w telefonach warto zastanowić się nad dodatkowymi ładowarkami. Dzięki temu zawsze pod ręką będzie miejsce, w którym można podładować swoje urządzenie. W tym przypadku warto rozważyć kilka opcji:

Ładowarka przewodowa

Klasyczne urządzenie służące do ładowania baterii w telefonie. Zwykle znajduje się w oryginalnym zestawie z telefonem. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenie, które pozwoli ładować telefon także w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia.

Ładowarka samochodowa

Podczas wyjazdów poza dom często pojawia się problem rozładowanego telefonu – zwłaszcza jeśli dodatkowo wykorzystuje się go do nawigacji podczas jazdy. Dlatego osoby, które często spotykają się z tym problemem, mogą zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową, która zawsze zadba o to, żeby telefon był w pełni naładowany.

Ładowarka indukcyjna

Nowoczesne rozwiązanie, które znacząco ułatwia korzystanie z telefonu. Żeby móc używać bezprzewodowego ładowania indukcyjnego, wystarczy, że urządzenie będzie wyposażone w specjalny moduł, który to umożliwia. Aktualnie ładowanie indukcyjne jest stosowane głównie we flagowcach, ale już wkrótce z pewnością pojawi się we wszystkich smartfonach. Wtedy wystarczy po prostu rozstawić takie ładowarki w miejscach, gdzie najczęściej odkłada się telefon i już nigdy nie przejmować się nienaładowaną baterią.

Słuchawki, głośniki bezprzewodowe

Telefony wykorzystujemy w różnych celach – zwłaszcza jeśli chodzi o ich głośniki. Mogą wydawać z siebie muzykę, dźwięk konwersacji, lub po prostu czytać nam przepis na obiad z najnowszego inteligentnego czatu Bing. W zależności od warunków, w których korzystamy z telefonu, odsłuchiwanie dźwięku może być utrudnione. Może się także zdarzyć, że chcemy wyraźniejszego dźwięku, niż to, co emitują niewielkie urządzenia na wyposażeniu smartfonu.

W takim wypadku warto zastanowić się nad odpowiednim akcesorium, rozwiązującym ten problem. To szczególnie istotne ze względu na to, iż producenci telefonów przestali już dodawać do nich słuchawki i te trzeba sobie dokupić samemu. Ich cena może być różna – od kilkunastu złotych za proste przewodowe do nawet kilku tysięcy za inteligentne bezprzewodowe.

Najpopularniejsze obecnie słuchawki do telefonu to niewielkie „budsy”, które wciska się do uszu, a one automatycznie łączą się z telefonem. Są wyposażone w wewnętrzny akumulator na kilka godzin użytkowania, który automatycznie ładuje się po odłożeniu do etui. Dzięki temu korzystanie z takich słuchawek jest czystą przyjemnością. Oczywiście najczęściej mają wbudowany mikrofon, więc można rozmawiać w czasie wykonywania dowolnych czynności. Koszt dobrych słuchawek tego typu to kilkaset złotych.

Innym popularnym rozwiązaniem są głośniki bezprzewodowe. To najczęściej niewielkie przenośne urządzenia, które łączą się z telefonem przez bluetooth i emitują znacznie głośniejszy dźwięk. Koszt takiego urządzenia to najczęściej około 100 zł.

Selfie sticki

Selfie początkowo było wyśmiewaną praktyką robienia sobie własnoręcznych zdjęć telefonem, ale obrosło już taką legendą, że tworzy się już nawet specjalne aplikacje do poprawnego tworzenia selfie. Jak się okazuje, to prawdziwa sztuka i nie każdy jest w stanie sprostać wymogom dzisiejszego Internetu. Mimo że dzisiejsze smartfony mają wbudowane całkiem dobre aparaty przednie, zrobienie sobie zdjęcia nadal może przysporzyć trudności.

Z pomocą przychodzi selfie stick. Specjalny kijek z „klikaczem”, który wywołuje możliwość zrobienia zdjęcia z dystansu. Dzięki temu można zrobić dokładniejszą fotkę, która będzie znacznie łatwiejsza w obróbce i zapewni lepszy kadr. To szczególnie istotne w przypadku osób, które często spotykają się ze znajomymi i lubią robić grupowe selfie. Dzięki takiemu kijkowi z pewnością uda się złapać wszystkich na jednym zdjęciu i stworzyć idealną pamiątkę ze spotkania.

Uwaga! W tejście znajduje się link hazardowy, a  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena