Fachowo wykonana praca wymaga wysokiej jakości sprzętu. Musi być on nie tylko wytrzymały i precyzyjny, ale również łatwy w obsłudze i możliwie przyjazny dla użytkownika. Właśnie takie opinie mają przecinarki tarczowe Exactcut. Czym wyróżniają się spośród innych i co warto wiedzieć na ich temat?

Data dodania: 2023-03-06

Wyświetleń: 58

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przecinarki tarczowe Exactcut – czym się wyróżniają?

Urządzenia dostosowane do potrzeb


W pierwszej kolejności warto zwrócić na łatwość dostosowania produktów Exactcut do potrzeb użytkownika, dzięki czemu mogą być one używane w różnych firmach. Przecinarki dostępne są w dwóch seriach: T i M. W pierwszej z nich znajdują się urządzenia produkowane seryjnie, które jednak cechują się wysoką jakością wykonania i precyzją pracy. Przecinarki dostępne są w różnych wariantach, w zależności od maksymalnej średnicy przecinanych prętów – 75, 105 i 155 mm. W serii M dostępne są maszyny produkowane na zamówienie, które dostosowuje się do potrzeb konkretnych zakładów produkcyjnych. Wykorzystywane są one w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach, w których nie jest możliwe zastosowanie urządzeń produkowanych seryjnie. Pełną ofertę tarczówek można znaleźć na stronie: https://www.bomar-poland.com.pl/tarczowki-exactcut/


Wysoka precyzja cięcia


Cechą, z której znana jest każda piła tarczowa do metalu Exactcut, jest bardzo duża sztywność konstrukcji urządzenia. Przekłada się ona przede wszystkim na precyzję cięcia. Dzięki temu obrabiane detale wymagają zdecydowanie mniej pracy w kolejnych etapach produkcji, co znacząco przyspiesza pracę i zmniejsza koszty przedsiębiorstwa.


Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania


W nowoczesnych zakładach produkcyjnych zajmujących się obróbką metali stosuje się dziś przede wszystkim urządzenia umożliwiające czystą, wygodną pracę. Urządzenia takie zapewniają operatorom wysokie bezpieczeństwo, dzięki zastosowaniu złożonych systemów zabezpieczających. Obsługa jest prosta i wymaga wyłącznie podstawowych umiejętności, dzięki czemu szkolenie operatorów nie jest czasochłonne.


Wysoka szybkość pracy

Kolejną zaletą, dla której przecinarka tarczowa Exactcut jest w wielu zakładach coraz bardziej oczywistym wyborem, jest wysoka szybkość pracy. Szybkość samego cięcia jest zależna przede wszystkim od parametrów obrabianego materiału i większość dostępnych na rynku modeli nie pozostawia tu wiele do życzenia. Często występującym problemem jest natomiast powolny mechanizm podający detale poddawana obróbce. Zastosowanie w urządzeniach Exactcut specjalnie skonstruowanego imadła śrubowego z serwonapędem pozwoliło osiągnąć przeciętną prędkość podawania aż 60 m/s co jest dość imponującym rezultatem. Jednocześnie na wysokiej prędkości w żaden sposób nie cierpi jakość cięcia.


Łatwość dostosowania urządzenia


Wielką zaletą urządzeń Exactcut jest ich modułowa budowa. Producent rozumie doskonale, że w dzisiejszych czasach w przemyśle liczy się przede wszystkim innowacyjność. Dzięki zastosowaniu modułowej konstrukcji oferowanych urządzeń dostosowanie ich do potrzeb każdego procesu produkcyjnego jest znacznie ułatwione.


Duża dostępność części zamiennychWszystkie, intensywnie użytkowane narzędzia z czasem ulegają awarii. Niektóre części się po prostu zużywają i nie ma od tej reguły wyjątków. Dlatego też istotną zaletą wysokiej jakości przecinarek Exactcut jest duża dostępność serwisu i oryginalnych części zamiennych. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie niepotrzebnych przestojów w pracy niezależnie od sytuacji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena