Wynajem samochodu jest usługą powszechnie znaną, ale kojarzoną przede wszystkim z autami osobowymi.
Tymczasem od czasu do czasu w naszym życiu może pojawić się potrzeba przewiezienia czegoś, co swoimi gabarytami przewyższa możliwości zwykłej osobówki. Mówiąc wprost, niezbędny staje się samochód dostawczy. I w takich właśnie momentach idealnie sprawdzi się usługa, którą jest wynajem aut dostawczych.
Co warto wiedzieć na jej temat, z jakimi wiąże się formalnościami? O tym poniżej.

Data dodania: 2023-02-28

Wyświetleń: 92

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co warto wiedzieć na temat wynajmu samochodu dostawczego?

Do kogo kieruje swoje usługi wypożyczalnia samochodów dostawczych?

Nie ma jednego konkretnego klienta, który korzysta z tego typu usług. Oferta wypożyczalni aut dostawczych jest na tyle elastyczna, że każdy znajdzie w niej to, czego szuka. Dla klientów indywidualnych najważniejsza jest możliwość krótkoterminowego wypożyczenia auta dostawczego np. na czas przeprowadzki, przewozu rzeczy na działkę np. materiałów budowlanych. Dla firm wynajem różnego rodzaju samochodów dostawczych to z kolei nieoceniona pomoc w bieżącej działalności. Mogą one świadczyć różnego rodzaju przewozy w zależności od otrzymanych zleceń. Ostatnią z opcji może być tzw. wynajem długoterminowy auta dostawczego. W jego ramach za określoną z góry opłatę firma użytkuje auto, a po 2-3 latach trwania umowy może wymienić je na nowe. Podsumowując ten punkt. Potrzebujesz coś przewieść a nie znasz nikogo, kto ma odpowiednio duży samochód? W takich właśnie sytuacjach sprawdzi się wypożyczalnia busów dostawczych. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele tego typu firm.

Jakiego typu auta posiada wypożyczalnia samochodów dostawczych?

W zależności od indywidualnych potrzeb klienta może on wynająć samochody o różnym przeznaczeniu: blaszaki, kontenery, chłodnie, plandeki. Przy przewozie dużych lub nietypowych przedmiotów kluczowe mogą być wymiary przestrzeni ładunkowej, o które warto dopytać pracownika wypożyczalni. Nie mniej ważne jest bezpieczeństwo transportu. Niekiedy przewóz może wymagać specjalnego mocowania ładunku. O to również należy zapytać przed wynajęciem auta. W przypadku osób prywatnych wynajmujących auta dostawcze po raz pierwszy zaleca się dokładny wywiad co chcemy przewozić. To pozwoli dopasować idealne auto. Jedną z usług, którą można rozważyć podczas wynajmu i która usprawnia cały proces jest tzw. door to door, czyli podstawienie auta pod wybrany adres. Dzięki temu oszczędzamy sporo czasu na dojazd do miejsca, z którego wydawane są samochody.

Z jakimi formalnościami wiąże się wynajem samochodów dostawczych?

To z pewnością jedno z pytań, które nurtuje wszystkich zainteresowanych. Dla wszystkich mamy dobrą wiadomość. Wynajęcie samochodu dostawczego niewiele różni się od wynajęcia osobowego. To, co charakteryzuje większość wypożyczalni to absolutne minimum formalności. W myśl obowiązujących przepisów do prowadzenia samochodu o masie dopuszczalnej do 3,5 tony wystarczy prawo jazdy kat B. Jeśli je posiadamy, wystarczy mieć przy sobie jeszcze dowód tożsamości oraz wnieść ustaloną opłatę. I to wszystko. W zdecydowanej większość przypadków załatwienie formalności zajmuje kilkanaście minut. Nieco dłużej może zająć wybór auta, szczególnie gdy robimy to po raz pierwszy i chcemy wypytać o możliwie dużo szczegółów.

Podsumowując

Wypożyczalnia samochodów dostawczych to miejsce, w którym możemy liczyć na profesjonalną obsługę i pomoc na każdym etapie wynajmu. W dobie internetu znalezienie wypożyczalni nie stanowi żadnego problemu. Jedyne co możemy doradzić na koniec to wybieranie tych, które działają na rynku od lat. To da nam gwarancję odpowiedniego poziomu obsługi. Wynajem samochodu dostawczego to usługa, która charakteryzuje sie wysoką konkurencyjnością. Każda firma robi co może, aby klienci byli zadowoleni z jej usług i polecali wypożyczalnię innym. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena