Jeśli w niewielkim pokoju pomieścić ma się dwoje dzieci dobrym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe. Tego typu meble mają naprawdę sporo zalet. Stanowią ciekawy sposób na aranżację pokoju o małym metrażu. Pozwalają na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Co jeszcze warto na ich temat wiedzieć?

 

Data dodania: 2023-02-20

Wyświetleń: 197

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie zalety ma łóżko piętrowe dla dzieci?

Łóżko piętrowe dla dzieci i jego zalety

Na łóżko piętrowe dla dzieci stawiają te osoby, które chcą w maksymalny sposób wykorzystać przestrzeń niewielkiego pokoju dziecięcego. Jednak takie meble sprawdzają się również w większych pomieszczeniach. Zazwyczaj na łóżka piętrowe decydują się rodziny z dwójką dzieci. 

Mebel ten przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Zastępuje bowiem dwa osobne łóżka. W pokoju stanąć więc może szafa, biurko lub komoda. Łóżka piętrowe są nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne wizualnie. Dzieci je wręcz uwielbiają. Większość maluchów lubi bawić się i spać na górnym poziomie. 

Oczywiście łóżka piętrowe są zalecane w przypadku dzieci w odpowiednim wieku, które mają już rozwinięte zdolności ruchowe. Jednak i tak warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia na górnym poziomie. 

Jakie łóżko piętrowe warto kupić?

Łóżka piętrowe to zazwyczaj łóżka dwuosobowe. W tym przypadku materace umieszczone są na dwóch różnych poziomach. Dolny jest na ogół przeznaczony dla młodszego dziecka, a górny dla starszego. Kilkulatki są już zazwyczaj w stanie samodzielnie korzystać z drabinki.

Łóżko piętrowe powinno być wygodne, estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne zarazem. Kluczowe znaczenie ma przeznaczenie mebla - kto będzie na nim spać? Na tej podstawie można wybrać łóżko odpowiedniej wielkości i o określonym designie. Ważna jest też konstrukcja ramy. Mebel musi być solidny i stabilny. Górny poziom powinien być zabezpieczony barierkami, a drabinka dopasowana do wieku dziecka. 

Warto poza tym zwrócić uwagę na odległość między poziomami. W praktyce jest to zazwyczaj około 100 cm. Materac najlepiej z kolei dobrać indywidualnie do wagi i budowy swojej pociechy. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena