Zakup fotela biurowego to jedna z najważniejszych inwestycji do naszego biura, dlatego powinien być dobrze przemyślany. Współcześni pracownicy coraz więcej godzin spędzają przed komputerem, przez co stają się bardzo podatni na negatywne konsekwencje związane z siedzącą pracą. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach zwraca uwagę, że krzesło, z jakiego korzysta pracownik ma ogromny wpływ na jakość jego pracy.

Data dodania: 2023-01-24

Wyświetleń: 251

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Fotele i krzesła biurowe – dlaczego warto inwestować w meble najwyższej jakości?

Praca siedząca wyzwaniem dla naszego zdrowia

Ekspert z salonu mebli biurowych z Katowic zwraca uwagę, że praca biurowa jest często uważana za bardzo lekką, co ma niewiele wspólnego z prawdą. Ludzki organizm nie jest przystosowany do wielogodzinnego siedzenia w jednej pozycji i wpatrywania się w ten sam punkt. Długotrwała praca siedząca przyczynia się do rozwoju wielu (często bardzo poważnych schorzeń). Możemy starać się minimalizować negatywne konsekwencje pracy siedzącej poprzez regularne wstawanie od komputera i wykonywanie ćwiczeń, a także przez wybór odpowiednich krzeseł i foteli biurowych.

Jakie cechy powinno posiadać idealne krzesło biurowe?

Zadaniem krzesła lub fotela biurowego (polecamy NoNameOffice) jest umożliwienie pracownikowi zachowania prawidłowej postawy podczas wielogodzinnej, siedzącej pracy. Niestety nie wszystkie krzesła sprzedawane jako biurowe są w stanie spełnić takie wymagania. Pracownik z salonu mebli biurowych w Katowicach zwraca uwagę, że tanie meble, które możemy kupić w supermarkecie często wyglądają solidnie, jednak przy bliższym zapoznaniu okazuje się, że są źle wyprofilowane i wykonane ze złej jakości materiałów. Korzystanie z nich jest więc mało komfortowe, dodatkowo nie są one w stanie przetrwać intensywnej eksploatacji (w niektórych biurach z krzeseł i foteli korzysta się nawet przez 24 godziny na dobę – na przykład, gdy pracownicy pracują na zmiany).

Krzesło biurowe ma nas chronić przed nadmiernym napięciem mięśni. Z tego względu powinno ono posiadać regulację wysokości, regulację głębokości siedziska, regulowany kąt nachylenia oparcia (oparcie fotela lub krzesła biurowego musi umożliwiać nam zachowanie anatomicznych krzywizn kręgosłupa), dobrze wyprofilowane podłokietniki.

Z jakich materiałów powinno być wykonane krzesło biurowe?

Krzesła i fotele biurowe mogą być wykonane z różnych materiałów: skóry naturalnej, skóry ekologicznej, plastiku, tkanin. Każdy materiał posiada swoje zalety i wady. Fotele wykonane ze skóry naturalnej wyglądają bardzo ekskluzywnie. Niestety skóra wymaga regularnej impregnacji. Po pewnym czasie można obserwować jej zużycie. Równie elegancko wyglądają fotele ze skóry ekologicznej. Niestety taka skóra dość szybko się zużywa. Ponadto korzystanie z takiego fotela podczas największych upałów jest mało komfortowe – skóra ekologiczna nie przepuszcza powietrza, dlatego bardzo intensywnie się pocimy.

Krzesła biurowe wykonane z plastiku i innych tworzyw sztucznych są łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowo bardzo trwałe. Ich minusem może być niższy komfort użytkowania. Krzesła biurowe wykonane z przewiewnej tkaniny są wygodne i komfortowe do korzystania podczas upałów. Jednocześnie nie są tak trwałe jak plastik i dość łatwo się brudzą.

Kupujmy krzesła biurowe od renomowanych producentów

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby inwestować w krzesła biurowe renomowanych producentów mebli biurowych. Jego zdaniem są one najlepszym zakupem, nawet gdy ich cena jest nieco wyższa. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów i w zgodzie z zasadami ergonomii. Producenci są pewni wysokiej jakości swoich krzeseł biurowych, dlatego oferują nam na nie wieloletnią gwarancję.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena