Konstrukcja stalowa zyskuje coraz większą popularność w budownictwie – zarówno w przypadku budynków jednorodzinnych jak i tych wielkopowierzchniowych – marketach czy halach magazynowych. Bez względu na to, gdzie sięga się po konstrukcję stalową, podstawowym parametrem, który musi wykazywać jest bezpieczeństwo. Dobry stan budynku opartego na stalowej konstrukcji wymaga więc czyszczenia i konserwacji.

Data dodania: 2022-12-30

Wyświetleń: 91

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czyszczenie konstrukcji stalowych – co warto wiedzieć?

Dlaczego czyszczenie konstrukcji stalowych jest ważne?

Czyszczenie konstrukcji stalowych jest ważne przede wszystkim ze względu na to, że wpływa na bezpieczeństwo budynku. Nawarstwiające się zabrudzenia, kolejne warstwy brudu prowadzą do korozji, a ta z kolei powoduje mogące zagrażać konstrukcji stalowej ubytki. Nie trudno jest sobie wyobrazić, że w przypadku pojawienia się ubytków w konstrukcji wielkiej hali magazynowej, pojawia się realne zagrożenie utraty życia i zdrowia osób przebywających w budynku. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju czyszczenie wymaga specjalistów posługujących się fachowym sprzętem – każde czyszczenie to również okazja do skontrolowania stanu konstrukcji stalowej.

Jakie są sposoby na czyszczenie konstrukcji stalowych?

Czyszczenie konstrukcji stalowych to zadanie dla specjalistów. Główną metodą, którą posługują się firmy świadczące usługi czyszczenie konstrukcji stalowych jest piaskowanie – pomaga usunąć rdzę i resztki wyeksploatowanej już warstwy ochronnej. Czyszczenie konstrukcji, ze względu na wysokość i gabaryty, powinno odbywać się bezpieczną w tym przypadku metodą alpinistyczną. Ta metoda zapewnia bezpieczeństwo otoczeniu, pracownikowi czyszczącemu konstrukcję – jest także zgodne z aktualnie obowiązującymi normami i przepisami prawa. Ponadto metoda ta pozwala na usunięcie zanieczyszczeń w miejscach trudno dostępnych, a w tym przypadki tylko skrupulatność i dokładność jest w stanie zapewnić powodzenie usługi. Do innych metod czyszczenia należą: mycie ciśnieniowe czy odtłuszczanie. Niezbędne jest również nałożenie warstwy antykorozyjnej.

Dlaczego warto stosować piaskowanie?

Piaskowanie to jedna z najbardziej sprawdzonych metod czyszczenie konstrukcji stalowych. Polega ono na usunięciu starej warstwy ochronnej oraz brudu przy użyciu ścierwa – metalowego lub niemetalowego. Żeby zapewnić bezpieczeństwo w czasie piaskowania wykorzystywane urządzenia wyposażone są w specjalny system, który przerywa wyrzucanie ścierwa z dyszy w przypadku upuszczenia urządzenia przez pracownika. Ze względu na odpady i pyły, które pojawiają się w trakcie piaskowania, należy również zapewnić urządzenie odpowiedzialne za filtrowanie i wentylację pomieszczenia. W czasie piaskowania wykorzystuje się ścierwo, które skutecznie zdziera wszelkie zabrudzenia, ale jednocześnie nie szkodzi konstrukcji stalowej. Powierzchnia po zabiegu piaskowania jest gotowa do kładzenia na nią środków antykorozyjnych czy lakierów.

Jak zabezpieczyć konstrukcje stalowe na przyszłość?

Jak zostało wcześniej wspomniane, po etapie piaskowania, czyli szybkiego i skutecznego czyszczenia, powierzchnia konstrukcji stalowej jest gotowa do nałożenia na nią środków zabezpieczających – środków przeciwdziałających szkodliwej korozji. Przygotowanie podłoża jest najważniejszym elementem, ponieważ nawet najwyższej jakości środki nie zadziałają, jeżeli zostaną źle nałożone. Malowanie konstrukcji stalowych pozwala na przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom działania czynników atmosferycznych czy skokom temperatur. Czynność ta poprzedzona jest odtłuszczanie powierzchni oraz jej zmatowieniem – wpływa to na polepszenie przyczepności nakładanej farby. Kluczowe jest tu także użycie najwyższej jakości farb. Malowanie odbywa się techniką natryskową, a precyzję nakładania farby gwarantują nowoczesne agregaty. Malowanie natryskowe jest bardzo wydajne, pozwala na szybkie i skuteczne malowanie dużych powierzchni.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy RS-MAL?

Firma RS-MAL oferuje profesjonalne czyszczenie i konserwację konstrukcji stalowych. Doświadczenie, odpowiednie certyfikaty i znajomość procedur bezpiecznego czyszczenia konstrukcji stalowych gwarantuje najwyższą jakość usługi. Oferuje malowanie konstrukcji stalowych na Śląsku, a także czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych w województwie małopolskim. Gwarantem jakości usługi jest zespół profesjonalnych pracowników, którzy nie tylko szybko i skutecznie przeprowadzą czyszczenie, ale także zadbają o bezpieczeństwo otoczenia w czasie wykonywanych czynności, co jest szczególnie istotne w przypadku zastosowania metody alpinistycznej oraz piaskowania. Firma posługuje się tylko sprawdzonym sprzętem, takim jak agregaty, czy najwyższej jakości farby, żeby malowanie ogniochronne konstrukcji stalowych spełniało wszystkie wymagane normy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena