Transport paletowy jest jednym z najwygodniejszych sposobów przewożenia ładunków wielkogabarytowych i drobnicowych. W transporcie międzynarodowym przesyłki muszą pokonać wiele kilometrów zanim trafią do odbiorcy docelowego. Z tego względu warto powierzyć towary na paletach wyspecjalizowanej firmie transportowej. O czym jeszcze należy wiedzieć o przesyłkach paletowych?

Data dodania: 2022-12-15

Wyświetleń: 89

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Międzynarodowy transport paletowy

Jakie towary można przewozić na paletach?

Transport paletowy wykorzystywany jest do przewozu ładunków o dużej wadze, znacznych wymiarach, a także mniejszych przesyłek zapakowanych w pudełka o zbliżonych wymiarach. Do najczęściej nadawanych towarów na paletach zalicza się materiały budowlane, meble, sprzęt AGD, urządzenia, części motoryzacyjne, a także mniejsze produkty pakowane oddzielnie (np. żywność). Tak naprawdę na paletach można transportować większość towarów, o ile nie są wyłączone z przewozu obowiązującym prawem. 

Transport paletowy – najważniejsze zasady

Za przygotowanie ładunku na palecie odpowiada nadawca, dlatego należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach zabezpieczania przesyłek. Przede wszystkim pakunki nie mogą wystawać poza obrys palety, a ładunek powinien być umiejscowiony w centralnym położeniu. Najczęściej wykorzystywane są palety EURO o wymiarach 120x80 cm. Towary na palecie należy zabezpieczyć za pomocą folii stretch, folii bąbelkowej, styropianu czy narożników kartonowych. Sposób pakowania jest uzależniony od rodzaju przesyłki. Mniejsze paczki układa się naprzemiennie, aby ściśle na siebie nachodziły. Przygotowanie i sposób transportu palet ma duży wpływ na bezpieczeństwo samej przesyłki, jak i innych ładunków znajdujących się w pojeździe. Towary ze względu na swoje wymiary, wagę czy specyfikę wymagają transportu przez wyspecjalizowanego dostawcę.

Jak nadać przesyłkę paletową?

Międzynarodowy transport paletowy (dowiedz się więcej) daje możliwość sprawnego przewożenia towarów za granicę. Jest to bardzo efektywne i szybkie rozwiązanie dla firm i osób prywatnych. Międzynarodowym transportem palet zajmują się głównie operatorzy logistyczni. Jedną z czołowych firm logistycznych, która realizuje przewozy krajowe i zagraniczne jest Grupa Raben. Operator zapewnia wysyłkę już od jednej palety oraz fachowe doradztwo opiekuna. Dzięki rozwiniętej sieci transportowej, zaufanym partnerom zagranicznym oraz bezpośrednim połączeniom, nadawanie przesyłek odbywa się w sposób sprawny i efektywny. 

Grupa Raben oferuje innowacyjne rozwiązania online, dzięki którym klienci uzyskają niezbędne informacje w jednym miejscu. Mowa o myRaben, czyli systemie, które daje możliwość szybkiego składania zleceń, zaawansowanego śledzenia przesyłek, generowania raportów oraz uzyskania informacji o szacowanym czasie dostawy w czasie rzeczywistym. Operator logistyczny zapewnia szereg opcji dodatkowych, dzięki którym klienci mogą dostosować usługę do swoich potrzeb. Transport paletowy może być szybki, wygodny, a co równie ważne, atrakcyjny cenowo. Warto postawić na doświadczonego operatora logistycznego, który zapewni maksimum bezpieczeństwa powierzonym przesyłkom paletowym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena