Czyszczenie laserowe to bezpieczna dla środowiska, nieścierna technika, która zapewnia niesamowitą precyzję. Doskonale nadaje się do usuwania przebarwień termicznych i tlenków czy form wtryskowych. Czyszczenie laserowe jest popularne wśród właścicieli firm, którzy chcą przygotować spoiny przed spawaniem, aby polepszyć adhezję powierzchni z nakładaną farbą. Za pomocą czyszczenia laserowego istniej możliwość regeneracji narzędzi usuwając stare lub niewłaściwie nałożone powłoki. 

Data dodania: 2022-11-04

Wyświetleń: 335

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czyszczenie laserem – o czym warto wiedzieć

Technologię tą można ją również wykorzystać do renowacji zabytków a także do odtłuszczania, grawerowania czy czyszczenia oznaczeń.

Czyszczenie laserem zalety

Lasery czyszczące są niezawodną alternatywą dla tradycyjnych metod czyszczenia ze względu na ich łatwą w obsłudze konstrukcję i zwiększoną popularność wśród firm. Nowe przepisy dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, a także zwiększone ograniczenia dotyczące środowiskowych i chemicznych metod czyszczenia, doprowadziły do szerokiego zastosowania laserów czyszczących. Czyszczenie laserowe zapewnia najbardziej wydajne, opłacalne i ergonomiczne metody czyszczenia. Nie wykorzystuje tarcia ani nawet nie wchodzi w kontakt z delikatnymi materiałami i powierzchniami. Ponadto można go stosować na różnych ultra-delikatnych powierzchniach i materiałach.

Czyszczenie laserem służy do usuwania przebarwień, rdzy, farby i tłuszczu z powierzchni metalicznych i polichromatycznych. Przydają się również do usuwania napisów na ścianach (graffiti), usuwania tłuszczu i olejów z elementów, usuwania tłuszczu i olejów z form, czyszczenia kamiennych pomników i tablic, usuwania pozostałości pleśni i nie tylko. Jednym z bardzo ważnych zastosowań laserów jest konserwacja i czyszczenia powierzchni kamiennych w celu usunięcia nalotów spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza.

Technologia czyszczenia laserowego jest idealna do renowacji starych dzieł sztuki, tkanin i papieru, a także obrazów i fresków. Służy do czyszczenia tych materiałów bez obawy uszkadzania ich nawierzchni.

Czyszczenie laserem - proces

Czyszczenie elementów laserami wykorzystuje parametry promieniowania i odpowiednie długości fal potrzebne do ablacji laserowej. Energia emitowana przez impulsy laserowe rozbija cząsteczki brudu. Odseparowanie zanieczyszczeń z materiału podczas procesu czyszczenia powoduje, że zmieniają się w stan gazowy a później odparowują przekształcając się w gaz.

Emitując fale akustyczne, laser może usuwać zabrudzenia z różnych materiałów. Fale te zmierzają w kierunku docelowego materiału i odbijają się od niego, zanim wygenerują dodatkowe fale, które wypychają brud w powietrze.

Technologia czyszczenia laserowego może być skierowana na duże przestrzenie, takie jak podłogi. Może również czyścić małe powierzchnie, takie jak dzieła sztuki, bez ich uszkadzania. Przydaje się do czyszczenia budynków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz; jest nawet idealny do regularnej konserwacji.

Dzięki czyszczeniu laserowemu praca jest wykonywana w cichym otoczeniu ze względu na minimalny hałas podczas procesu czyszczenia. Dodatkowo czyszczenie laserowe jest bardzo wydajne i precyzyjne; przedmioty czyszczone laserem nie mają resztek brudu. Korzystanie z systemu czyszczenia laserowego pozwala firmom zaoszczędzić pieniądze i czas. Jego zaawansowane technologicznie opcje czyszczenia czyszczą duże powierzchnie szybciej niż tradycyjne metody. Ponadto konserwacja sprzętu do czyszczenia jest łatwa i nie wymaga dużego nakładu pracy, co czyni ten proces jeszcze bardziej opłacalnym.

Jak zamówić czyszczenie laserem?

Grupa EMTECH IPH sprzedaje wysokiej klasy maszyny czyszczące. Maszyny te zapewniają użytkownikom fachowe wskazówki przy wyborze najlepszego urządzenia do swoich potrzeb oraz instrukcje dotyczące korzystania z niego.

Grupa EMTECH IPH świadczy swoim klientom szeroki zakres usług. Obejmują one otrzymanie fachowych porad i wsparcia przed złożeniem zamówienia, jak również w trakcie jego realizacji. Dodatkowo mogą wcześniej przetestować czyszczenie laserowe – co jest przewagą nad innymi firmami. Każdy klient może dostosować proces czyszczenia laserowego do swoich specyficznych potrzeb. Identyfikując najskuteczniejsze parametry.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena