Przychodzi taki czas, kiedy podróże służbowe stają się codziennością, a wraz z nimi pojawia się więcej dokumentów wymaganych do przetwarzania płatności lub rozliczania zaliczek; wszystko to wymaga nadzoru ze strony wyższych rangą osób, które mogą upewnić się, że nic nie pójdzie źle od strony formalnej i prawnej. Dowiedz się zatem, jak wygląda elektroniczne rozliczanie delegacji.

Data dodania: 2022-10-25

Wyświetleń: 334

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak elektronicznie rozliczać delegację w swojej firmie?

Dlaczego opłaca się elektroniczne rozliczanie delegacji służbowych?

Dzięki nowej technologii będziemy mogli upewnić się, że każda delegacja została zarejestrowana poprawnie i tylko autoryzowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do dokumentu. Przy każdej delegacji będziemy mogli sprawdzić jej status, działanie w procesie oraz kto aktualnie się nią zajmuje. Wtedy rozliczanie delegacji stanie się znacznie łatwiejsze.

Przełożony pracownika nie będzie musiał sprawdzać, na jakim etapie jest rozliczona delegacja, ponieważ będzie otrzymywał takie powiadomienia bezpośrednio z systemu. Bardzo ważne jest też, to gdy program ma wersję mobilną tej aplikacji — dzięki temu zawsze jesteś na bieżąco z zadaniami i to nawet jeśli sam jesteś w podróży bez dostępu do Internetu.

Jaki program do rozliczenia delegacji warto wybrać?

Istnieje coraz więcej programów, które sprawdzają się podczas rozliczania delegacji. Wybierz program, który gwarantuje liczne korzyści. Proces rozliczania podróży służbowej może być czasochłonny i skomplikowany. Konieczne jest uwzględnienie posiłków, podróży komunikacją miejską, jak również innych czynników przy obliczaniu diet, aby klient nie przepłacał lub nie zaniżał kosztów pobytu w mieście. W tym wszystkim może pomóc odpowiednio dobrane narzędzie w rękach profesjonalisty.

Delegujący powinien przekazać wszystkie rozliczenia, faktury i ewidencję przebiegu pojazdu pracownikowi odpowiedzialnemu za ich rozliczanie. Zgubienie jakiegoś dokumentu lub popełnienie błędów jest nieuniknione przy przetwarzaniu dużych ilości danych.

Dlatego rozliczanie delegacji służbowych lepiej wykonać przy pomocy elektronicznego narzędzia.

System pozwala rozwiązać ten problem dzięki obliczeniom dokonywanym automatycznie po wypełnieniu przez pracownika odpowiedniego formularza. W przypadku delegacji zagranicznych uwzględnione są informacje o dietach i limitach noclegów w poszczególnych krajach oraz integracja z tabelą kursów NBP, dzięki czemu można pobrać te kursy lub przeliczyć kwoty na złotówki.

Dzięki takim funkcjonalnościom osobie rozliczającej delegacje pozostaje jedynie weryfikacja danych wprowadzonych przez delegowanego. Sprawa upraszcza się również jeżeli chodzi o rozliczenia dokumentów księgowych – kompletne skany faktur i biletów można załączyć bezpośrednio do rozliczanej delegacji, a fizyczne kopie przekazać do Sekretariatu. Teraz już rozumiesz popularność tego rozwiązania i wiesz jak wygląda elektroniczne rozliczanie delegacji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena