Holandia jest tak pięknym krajem, że warto odwiedzać ją cały rok gdyż każda pora roku ma swój własny urok. Znajdują się tam piękne krajobrazy, parki, ale też i mnóstwo wspaniałych plaż gdyż Holandia leży nad morzem Północnym. Najłatwiej zwiedzić ją wybierając się samochodem lub busem do Holandii. Trasa zajmuje trochę więcej czasu niż lot samolotem, ale można po drodze zobaczyć mnóstwo wspaniałych widoków i krajobrazów.

Data dodania: 2022-09-30

Wyświetleń: 294

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy warto odwiedzić Holandię?

Holandia ma do zaoferowania wspaniałe krajobrazy i obszary naturalnego piękna, od wrzosowisk i lasów po nadmorskie rejony i plaże. Położona jest w dolinie trzech największych rzek: Skaldy, Mozy i Renu. Wiosną kwitną tutaj ogromne i znane na całym świecie pola tulipanów. W lecie można cieszyć się morzem, piaskiem i słońcem na jednej z niekończących się plaż wzdłuż holenderskiego wybrzeża. Jesień to świetny czas na wycieczkę po mieście lub odkrywanie jednego z pięknych holenderskich parków przyrody. A zimą warto napić się gorącej czekolady, odwiedzić przepiękne jarmarki bożonarodzeniowe czy wybrać się na łyżwy.

Latem warto wybrać się nad morze

Morze Wattowe to obszar przybrzeżny między Den Helder w Holandii a Esbjerg w Danii. Jest to tak wyjątkowy spektakl przyrody, że w 2009 r. całe Morze Wattowe zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to bardzo młody krajobraz, który powstał już około 7000 lat temu. Morze Wattowe to świat o dwóch twarzach: płytkie dno morskie jest zalewane dwa razy dziennie przez pływy morskie. W jednej chwili wszystko jest pod wodą, a w następnej można chodzić po dnie. Ponieważ w czasie przypływu do morza wpływa woda z Morza Północnego, która pozostawia na piasku mnóstwo osadów i planktonu, a latem płytkie wody szybko się nagrzewają, co umożliwia szybki rozwój alg i wodorostów. W Holandii jest jeszcze wiele innych miejsc, w których można spędzić czas na plaży. Holenderskie wybrzeże słynie ze wspaniałych plaż i oferuje nieograniczone możliwości dla miłośników sportów wodnych, przyrody i kąpieli słonecznych. Oprócz Wysp Wattowych, wybrzeże prowincji Holandia Północna i Holandia Południowa obejmuje takie miejscowości nadmorskie, jak Zandvoort, Bloemendaal czy Scheveningen.

Odkrywanie przyrody w Holandii

W Holandii jedynie trzy obszary mają status parków narodowych. Najstarszy z nich Park Narodowy De Hoge Veluwe jest jednym z największych ciągłych rezerwatów przyrody w Holandii. Na powierzchni 5 400 hektarów znajdują się lasy, wrzosowiska, torfowiska, piaszczyste łachy i stawy, które można przemierzać pieszo lub na rowerze. Na 40 km ścieżek rowerowych można wypożyczyć 1800 słynnych bezpłatnych białych rowerów. A jak wiemy Holandia słynie z wypraw rowerowych. Wśród bogatej fauny i flory można spotkać dzikie świnie, jelenie, sarny i muflony. W De Hoge Veluwe znajduje się również słynne Muzeum Kröller-Müller z pięknym, rozległym ogrodem rzeźb i największą na świecie prywatną kolekcją Van Gogha. Zdecydowanie jest to idealny kraj na relaks o każdej porze roku więc łap okazyjny lot, wsiadaj w samochód albo wykup przejazd busem do Holandii i jedź ją zwiedzić oraz zobaczyć jaką różnorodność i piękno oferują rejony tego kraju.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena