Tętniące życiem miasta, wspaniałe krajobrazy, wiekowe tradycje, doniosła sztuka, bogata historia to wszystko ma do zaoferowania Holandia. To wspaniałe miejsce do odwiedzenia przez cały rok, a wycieczka do tego kraju może obejmować wszystko, od ekscytujących wycieczek po miastach, przez średniowieczne zamki, po wycieczki rowerowe po okolicy. Nie chcesz jechać autem lub boisz się lecieć samolotem? Pojedź busem do Holandii i ciesz się urokami tego pięknego kraju.

Data dodania: 2022-06-01

Wyświetleń: 298

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Holandia – świetny pomysł na wycieczkę

Najlepsze wycieczki po miastach w Holandii

Holandia to kraj pełen historycznych, łatwych do zwiedzania i pięknych miast, dlatego warto wybrać się tam na wycieczkę - lub dwie, ponieważ wiele z najważniejszych atrakcji znajduje się na tyle blisko siebie, że można zobaczyć kilka miast w jeden weekend. Oczywistym wyborem jest Amsterdam, oczywiście są też Rotterdam i Haga. Ale poza głównymi miastami Holandii są też urocze miasteczka jak Harlem. Dzięki średniowiecznym zabytkom i architekturze, wspaniałym muzeom i pięknemu historycznemu centrum jest to idealne miejsce na jednodniową lub weekendową wycieczkę. Haarlem słynie także z możliwości zrobienia zakupów, ponieważ jest wypełniony po brzegi niezależnymi sklepami i butikami. Jest jeszcze Lejda: to tradycyjne holenderskie miasto uniwersyteckie szczyci się centrum miasta pełnym zabytkowych budynków i tętniącymi życiem drogami wodnymi, na których każdego lata odbywa się niesamowita parada łodzi. Bycie miastem uniwersyteckim oznacza bycie miastem studenckim, a to oznacza mnóstwo kawiarni, barów i tarasów, w których można miło spędzić czas. Innym ciekawym miastem jest Groningen. Jest najbardziej wysuniętym na północ miastem na tej liście. To tętniące życiem miasto oferuje wiele wydarzeń kulturalnych. Znajduje się tu wiele sklepów i doskonałych restauracji, zwłaszcza w zabytkowym centrum miasta, a wielu studentów sprawia, że w mieście nigdy nie jest nudno. Wielowiekowy Utrecht to tętniące życiem serce Holandii, zbudowane wokół katedry, której słynna wieża Dom jest głównym punktem orientacyjnym miasta. Została zbudowana w 1321 roku, ma 112 metrów wysokości, a jej trzynaście dzwonów waży od 880 do 18 000 funtów. Utrecht słynie także z pięknych kanałów i niezwykłych piwnic nabrzeżnych, w których mieszczą się kawiarnie i tarasy nad samą wodą.

Najlepsze zabytki Holandii i miejsca, które trzeba zobaczyć

Poza pięknymi miastami Holandia ma do zaoferowania wiele zabytków i innych atrakcji turystycznych. Są tu wspaniałe zamki, prehistoryczne zabytki, niezliczone ważne muzea i, owszem, wiatraki. Na pięknych mokradłach wokół Dordrechtu można znaleźć wiatraki Kinderdijk. Jest to 19 pięknych egzemplarzy, zbudowanych około 1740 r., stoją tu jako część większego systemu gospodarki wodnej, który ma zapobiegać powodziom. Stojąc naprzeciwko siebie, tworzą one ikonę holenderskiego krajobrazu. W 1997 r. zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dwa z nich można zwiedzać. Kinderdijk nie jest jedynym obiektem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Holandii. Dom Rietvelda Schrödera w Utrechcie, zaprojektowany w 1924 r. przez holenderskiego architekta to kolejny obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Inną atrakcją architektoniczną jest imponujący Pałac Pokoju w Hadze, w którym mieści się siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Został on zbudowany na początku XX wieku i łączy w sobie wiele różnych elementów architektonicznych i wpływów.  Jeśli nie wybierasz się w podróż swoim samochodem, aby zwiedzić te wszystkie piękne miejsca wynajmij na miejscu samochód a na miejsce bez problemu dolecisz samolotem lub bezpośrednio busem do Holandii z praktycznie każdego większego miasta.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena