Podróżowanie busem jest tanie, wygodne i jest to zazwyczaj świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli chcemy poznać dany kraj i go zwiedzać. Dodatkowo na tych samych trasach działa wiele różnych firm konkurujących i na przykład chcąc się wybrać do Holandii bez problemu znajdziemy duży wybór busów do Holandii, które dowiozą nas tam tanio i bezpiecznie. Poza tym przemieszczając się busem można zaoszczędzić czas na inne zajęcia typu czytanie książek, poznanie nowych ludzi i zdobycie nowych znajomości.

Data dodania: 2022-01-18

Wyświetleń: 420

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy podróżowanie busem jest łatwe i przyjemne?

Jakie są zalety podróżowania busem?

Jeśli chcemy wybrać się busem np. do Holandii znajdziemy z pewnością wiele atrakcyjnych ofert na rynku. Są one prawie zawsze tańsze niż inne formy podróży międzynarodowych i wiele czynników przemawia za wybraniem właśnie tej a nie innej formy transportu. Jedną z zalet jest to, że można zarezerwować bilet wcześniej, tak aby mieć pewność, że będziemy mogli podróżować o ustalonej godzinie i nie ryzykować, że przegapimy wybraną podróż. Możemy też zarezerwować bilet w ostatniej chwili, aby mieć swobodę i elastyczność i móc się dopasować do konkretnego dnia i godziny. Niektóre linie autobusowe umożliwiają rezerwację określonych miejsc, dzięki czemu można siedzieć razem z przyjaciółmi czy rodziną lub po prostu wybrać miejsce w autobusie, które najbardziej nam odpowiada. Kiedy podróżujemy gdzieś w nowe miejsce, na przykład do Holandii, warto zająć miejsce przy oknie, aby móc podziwiać piękne widoki i miejsca, które rozpościerają się za szybą. Ale jeśli jest to trasa, którą znamy już z wcześniejszych podróży, można wybrać miejsce przy przejściu, aby uzyskać dodatkową przestrzeń na nogi.

Podróż busem jest o wiele tańsza niż podróż pociągiem lub samolotem, dlatego jest to zdecydowanie lepsza opcja dla osób podróżujących długoterminowo, podróżujących z plecakiem i podróżujących za niewielkie pieniądze. Jeśli to możliwe, warto wybrać firmę oferującą przejazdy busami, która oferuje rozkładane fotele i dużo miejsca na nogi i łokcie. Coraz więcej busów oferuje usługi premium jako część swoich standardowych funkcji, w tym takie rzeczy jak darmowe wi-fi i gniazdka elektryczne lub USB, aby móc naładować baterie i zapewnić sobie rozrywkę podczas podróży. Krótki czas odprawy oznacza, że wystarczy przybyć zaledwie pół godziny przed odjazdem, co daje czas na nadanie bagażu i wygodę przed wyruszeniem w drogę. Nie musimy przyjeżdżać 2-3 godziny wcześniej jak na lotniska tylko po to, aby musieć poddać się odprawom czy kontrolą bezpieczeństwa. Limit bagażu jest większy niż w liniach lotniczych i pociągach, ponieważ autobusy mają dużo miejsca do przechowywania bagażu na czas podróży i pozostaje on w busie, więc nie ma potrzeby martwić się, że niespodziewanie zniknie. Dworce autobusowe są zazwyczaj centralnie położone i w zależności od tego, którego przewoźnika wybierzesz okaże się, że są świetnie zlokalizowane i nadają się do tego, aby znaleźć się bliżej miejsca docelowego niż lotnisko czy stacja kolejowa. Pamiętaj aby wybrać firmę, która pozwala na rezerwację konkretnych miejsc, gdyż inaczej można skończyć siedząc z dala od swoich przyjaciół lub siedząc gdzieś, gdzie wolelibyśmy nie siedzieć, na przykład tuż obok toalety.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena