Remont łazienki – to hasło często wzbudza w nas niekoniecznie pozytywne emocje. Z reguły bywa tak, że z takim właśnie remontem kojarzone jest wydawanie dużej ilości gotówki. Jednak można stworzyć elegancki wygląd łazienki przy stosunkowo niskim koszcie. Dziś postaramy się wyjaśnić jak wykonać odpływy liniowe w przypadku rezygnacji z klasycznego brodzika. Zaproponujemy też ofertę sklepu, który oferuje popularne marki odpływów oraz inne produkty z górnej półki.

Data dodania: 2022-09-13

Wyświetleń: 285

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odpływy liniowe pod prysznic

Czym są odpływy liniowe?

Odpływy liniowe mają jedno kluczowe zadanie, które jest niezwykle ważne z punktu widzenia użytkowania łazienki. Mowa tutaj o odprowadzaniu wody z brodzika. Bardzo ważne jest to, aby odpływy liniowe miały odpowiednią przepustowość, która pozwoli na pozbywanie się wody w momencie gdy jest jej naprawdę dużo.

Budowa odpływów liniowych

Nowoczesne odpływy liniowe są z reguły częścią zestawów. Składają się one przede wszystkim z takich elementów jak:

  • syfon;
  • maskownica na podłogę z wybranym przez siebie wzorem;
  • membrana wodoszczelna ułatwiająca montaż w podłodze;
  • nóżki pozwalające wypoziomować odpływ;

Ważna jest obecność wymienionych powyżej nóżek. Powinny one być wykonane ze stali. Odpływy liniowe gorszej jakości mogą posiadać te nóżki w plastikowej wersji. Należy pamiętać, że wytrzymałość takich nóżek jest znacznie mniejsza niż w przypadku stalowego wydania.

Czy poradzę sobie z procedurą montażu?

Montaż odpływu liniowego może się niektórym wydawać zadaniem karkołomnym. Jednak wystarczy odpowiednio podejść do tego zagadnienia i z pewnością nawet amator może poradzić sobie z montowaniem tych produktów w podłodze. Obecnie producenci odpływu liniowego zawsze starają się myśleć o tym, aby ich produkty były montowane szybko i bezproblemowo.

Pomoc przy montażu

Jeśli decydujemy się na zakup odpływu liniowego to możemy mieć pewność, że w zestawie znajdziemy dokładną instrukcję ułatwiającą montaż. Dzięki niej instalacja powinna przebiegać z łatwością. Obecnie instrukcję zawiera praktycznie każdy model omawianych tutaj produktów.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wybierając odpływ pod prysznic trzeba zwrócić uwagę nie tylko na parametry, ale też na estetykę. Ważne, aby odpływ prezentował się estetycznie i nie przeszkadzał w normalnym korzystaniu z łazienki. Zaczynając poszukiwania odpływu do prysznica nie warto wybierać najtańszych modeli. Początkowo możemy nie dostrzegać żadnej różnicy między tańszymi a droższymi produktami, ale z czasem porównania będą uzasadnione. Przede wszystkim zmienia się wygląd tańszych produktów, które mogą zmieniać kolor pod wpływem wody i środków myjących. Dlatego warto wybrać taki odpływ, który powstał ze stali nierdzewnej.

Kiedy warto użyć odpływu liniowego?

Odpływy liniowe przydają się w szczególności wtedy, gdy chcemy zmienić wnętrza na nowoczesne. Łazienka, w której sprawdzą się te odpływy to najczęściej ta, w której zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej znajduje się brodzik z płytki podłogowej. Chcąc stworzyć właśnie taki brodzik trzeba uwzględnić wszystkie parametry odpływu, jego przepustowość oraz wymagalną głębokość montażu. Odpływ musi być przede wszystkim skuteczny, aby odprowadzić całą wodę z przestrzeni nad brodzikiem.

Bateria wannowa ze stali nierdzewnej i inne niezbędne produkty

Sam odpływ to oczywiście nie wszystko, co będzie potrzebne do tego, aby uczynić łazienkę funkcjonalną. Dodatkowo koniecznie nabyć trzeba artykuły zaliczane do armatury. Oczywiste wydaje się zakupienie baterii montowanej na ścianie oraz wszystkich rur, które pozwolą na dostarczenie oraz odpływ wody. Jeśli w domu posiadasz twardą wodę to przydadzą się też filtry, których obecność bez porównania zmienia jakość wody.

Uszczelnianie – co warto zakupić?

Przeglądając produkty z kategorii łazienkowej warto pomyśleć o produktach, które przydadzą się gdy ostatecznie odpływ zostanie zamontowany. Żeby woda nie dostawała się w niepożądane miejsca trzeba zainwestować we właściwe materiały hydroizolacyjne. W ofercie sklepu internetowego Sanitline znajdziesz świetny produkt, jakim jest mata hydroizolacyjna. Dzięki niej skutecznie zabezpieczysz podłogi, balkony czy tarasy przed zniszczeniem. Takowa mata doskonale sprawdzi się także przy zabezpieczaniu ścian łazienki przed grzybem. Jest to produkt odporny na starzenie się oraz na wpływ wielu czynników, które wydają się destrukcyjne dla elementów łazienki czy kuchni.

Taśmy uszczelniające wysokiej jakości

Kolejnym wartym uwagi produktem jaki oferuje sklep Sanitline jest taśma uszczelniająca. Bez względu na to czy montujesz odpływy liniowe, kabiny prysznica czy umywalki to taka taśma skutecznie zabezpieczy fugi i płytki przed uszkodzeniem. Taki produkt szczególnie dobrze sprawdzi się w miejscu dużych naprężeń, na narożnikach czy łączeniach.

Postaw na sprawdzony sklep

Oferty sklepów hydraulicznych znacznie różnią się od siebie w zależności od wielu czynników. Warto wybierać te sklepy, które cieszą się dobrymi opiniami. Takim sklepem jest wspomniany Sanitline. Wyróżnia go szybka wysyłka, ekspresowa i bezproblemowa realizacja zamówień oraz pomocna infolinia. Klienci wybierający ten sklep już wielokrotnie podkreślali o wysokiej jakości świadczonych usług. Jeśli interesują Cię doskonałe odpływy liniowe pod prysznic to nie mogłeś trafić lepiej. Udanych zakupów!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena