Nebulizatory to urządzenia, które na dobre zagościły w wielu polskich domach. Ich działanie doceniają nie tylko lekarze rodzinni, pediatrzy oraz pulmonolodzy, ale przede wszystkim rodzice najmłodszych dzieci. Nebulizację bowiem można stosować już od najmłodszych lat życia, czyli już od okresu niemowlęcego. Jednym z najnowszych wynalazków współczesnej medycyny, jest nebulizator Air Pro (siateczkowy) firmy Adamed.

Data dodania: 2022-08-03

Wyświetleń: 351

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Leczenie chorób układu oddechowego. Działanie i wskazania dla Nebulizatora Air Pro

Wyrób medyczny

Nebulizatory siateczkowe to jedne z najskuteczniejszych urządzeń stosowanych dziś do leczenia różnych chorób i dolegliwości układu dróg oddechowych. Działają korzystnie na płuca i oskrzela, są urządzeniami bezinwazyjnymi i niezwykle bezpiecznymi. Dzięki temu, że oddziałują bezpośrednio na miejsce zmienione chorobowo, nie podrażniają żołądka, a tym samym nie powodują nudności, ani utraty apetytu.

Nebulizator Air Pro to właśnie taki siateczkowy nebulizator, który tworzy aerozol (leczniczą „mgiełkę”) wskutek drgań o wysokiej częstotliwości. Drgania te powodowane są przez cienką membranę obecną wewnątrz urządzenia (właśnie dlatego można się spotkać również z innym określeniem – membranowy). Urządzenie pracuje poprzez piezoelektryczny element ceramiczny oraz układ elektroniczny. W rezultacie pacjent wdycha mikroskopijne cząsteczki substancji leczniczej w postaci aerozolu, tym samym osiągając efekt terapeutyczny.

Air Pro wskazania – terapia inhalacyjna z głową

Jak w każdym innym przypadku, również w nebulizacji wyróżnia się zarówno wskazania, jak i przeciwwskazania. Skupmy się zatem na wskazaniach.

Nebulizator Air Pro może być stosowany w przypadku chorób o charakterze przewlekłym. Takie przypadłości wymagają nie tylko stałego dostarczania substancji leczniczej w określony sposób, ale też systematycznej kontroli lekarskiej. Są to między innymi: zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa, nieżyt gardła oraz nieżyt krtani, a także alergie wziewne.

Innymi wskazaniami do stosowania nebulizacji z wykorzystaniem nebulizatora siateczkowego od Adamed, są:

  • zapalenie oskrzeli o charakterze nawracającym;

  • Pneumocystoza;

  • Mukowiscydoza;

  • Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP);

  • astma oskrzelowa;

  • grzybicze zapalenie gardła;

  • grzybicze infekcje układu oddechowego.

Nebulizator Air Pro – ważne informacje

Przy stosowaniu nebulizacji warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim, nebulizacji nie powinni stosować pacjenci, u których zdiagnozowano obrzęk płuc, ostrą astmę oraz epizody ostrych zawałów płuc. Ponadto, ten rodzaj urządzenia do przeprowadzania terapii inhalacyjnej nie nadaje się do stosowania leków pentamidynowych. Co więcej, Air Pro nie powinno się stosować z użyciem leków o konsystencji oleistej, tłustej, a także z zawiesinami i estrami.

Warto pamiętać również o tym, aby nie stosować w terapii żadnych substancji z kwasem hialuronowym. Urządzenie jest ogólnodostępne w aptekach oraz można je zamówić również przez internet. Niemniej w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto udać się po radę do lekarza rodzinnego lub zasięgnąć opinii farmaceuty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena