Imitacje naturalnych surowców pogłębią charakter pomieszczenia. Jeśli interesuje nas wyposażenie wnętrz, warto je poznać. Ich struktura, kolor i wzór nawiązują do naturalnych materiałów. Syntetyczne materiały z powodzeniem wykorzystywane są w meblarstwie i wykończeniu wnętrz. Przyglądamy się bliżej niektórym z nich. 

Data dodania: 2022-07-22

Wyświetleń: 346

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wyposażenie wnętrz – inspiracje naturalnymi surowcami

Technorattan – zamiennik rattanu i wikliny

Sztuczny rattan to przykład materiału, który wiernie oddaje strukturę pierwowzoru, czyli rattanu. Nazywany jest zamiennie technorattanem lub polirattanem. Produkowane są z niego meble ogrodowe, osłony balkonowe, stojaki na warzywa i owoce. Meble z technorattanu ze strukturą plecionki przypominają wyglądem wyroby wiklinowe. Dlatego też są chętnie wybierane przez miłośników naturalnych akcentów we wnętrzu.

W handlu stosuje się je w sklepach ekologicznych czy warzywnych. Stojaki z technorattanu na warzywa, owoce czy pieczywo eksponują towar. Wygląd technorattanu nawiązuje bowiem do natury, dobrze komponując się ze świeżymi produktami.

Warto też wspomnieć, że zaletą technorattanu jest odporność na wilgoć i działanie czynników zewnętrznych, w tym promieniowania UV. Jest elastyczny, a to oznacza, że łatwo nadać mu pożądany kształt.

Tynki dekoracyjne – ściana niczym kamień lub beton

Kolejnym przykładem inspiracji naturalnymi materiałami we wnętrzu są tynki dekoracyjne. Wśród nich wyróżniamy między innymi modny od kilku sezonów beton i kamień dekoracyjny.

Beton dekoracyjny, zwany również architektonicznym, to popularny w ostatnich latach sposób na dekorowanie ścian i elewacji. Nadaje wnętrzu nieco zadziorności i surowości. Jeśli lubimy nowoczesny styl wnętrz i minimalizm, imitacja surowego betonu z pewnością przypadnie nam do gustu.

Z kolei kamień dekoracyjny sprawdza się w różnych stylach wnętrz. Dopełnia wygląd wnętrz w stylu klasycznym, skandynawskim czy rustykalnym. Kamienie dostępne są w sklepach w różnych wariantach kolorystycznych i o różnej strukturze. W zależności od tego, czy chcemy nadać powierzchni efekt cegły, czy naturalnego kamienia, znajdziemy coś dla siebie.

Imitacje naturalnych materiałów są świetnym sposobem na urozmazicenie wnętrza. Wystarczą niewiekie starania, a nasza przestrzeń może zyskać całkiem nowy charakter.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena