Technorattan to syntetyczne tworzywo o wyjątkowych właściwościach. Technorattan, zwany także polirattanem powstaje z wytrzymałego włókna HPDE lub poliuretanu. Dzięki temu jest lekkie, odporne na działanie wilgoci, promieniowanie UV i szeroki zakres temperatur. Technorattan nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. Ze względu na swoje właściwości i estetyczny wygląd używa się go do produkcji mebli na taras, balkon i do ogrodu. 

Data dodania: 2021-12-21

Wyświetleń: 326

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Technorattan – materiał wielu właściwości

Technorattan – gdzie pasuje

Meble technorattanowe i dodatki pasują do wnętrz urządzonych w stylu boho, rustykalnym lub eklektycznym. Wszystko za sprawą charakterystycznej plecionki. Technorattanowe meble cechują się bowiem różnymi rodzajami plecionek, podobnie jak w przypadku rattanu.

Wśród mebli technorattanowych królują zestawy mebli ogrodowych, na przykład zestaw składający się ze stołu i krzeseł. Jeśli wolimy bardziej miękki wypoczynek, wystarczą nam poduszki, które z pewnością dodadzą całości uroku. Ciekawym dodatkiem, który pozwoli nam na wypoczynek na leżąco, będzie wyspa ogrodowa. To okrągła sofa z zadaszeniem z tkaniny, które ochroni nas w wyjątkowo słoneczny dzień. Sofa przeważnie wyposażona jest już w koce oraz poduszki.

stojak na owoce i warzywa z technorrattanu

Technorattanowe meble są popularne nie tylko w prywatnej przestrzeni. W sklepach spożywczych stosuje się dodatki z technorattanu, na przykład koszyki zakupowe czy kosze do przechowywania pieczywa. Do ekspozycji owoców i warzyw w sklepach spożywczych lub warzywnych używa się stojaków oraz zestawy koszy.

Jak czyścić meble z technorattanu

Jakie są jeszcze zalety technorattanu? Z pewnością łatwość w czyszczeniu. To bowiem meble wyjątkowo odporne na plamy. Dlatego też zdadzą egzamin podczas rodzinnych spotkań i uroczystości na świeżym powietrzu. W przypadku mniejszych zabrudzeń wystarczy użyć gąbki lub ściereczki zwilżonej wodą. Na rynku znajdziemy także specjalne środki do czyszczenia mebli z technorattanu. Zwykle wystarczy spryskać powierzchnię, poczekać kilka minut, a następnie wytrzeć ją do sucha.

kosz piknikowy z technorattanu

Technorattan dzięki swoim wyjątkowym właściwościom znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i handlowej. Na wyróżnienie zasługuje estetyka mebli przypominająca wiklinę i odporność na czynniki atmosferyczne. Wśród technorattanowych mebli popularne są zestawy mebli ogrodowych, a także kosze do przechowywania owoców, warzyw oraz pieczywa.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena